SAP i Esri integrują swoje kolejne produkty

Esri (firma specjalizująca się w rozwiązaniach do analiz przestrzennych) i SAP (dostawca rozwiązań ERP, CRM i BI) zacieśniły współpracę w obszarze wsparcia dla platformy SAP HANA, co pozwoliło zintegrować im swoje kolejne rozwiązania. Teraz klienci mogą skorzystać z szeregu funkcjonalności oferowanych przez geobazę przestrzenną w jednym spójnym, homogenicznym środowisku.

Jest to kolejny etap współpracy obu firm. Do tej pory rozwiązania Esri wspierały takie aplikacje jak SAP Business Suite i SAP Business Network.

Platforma SAP HANA pozwala firmom błyskawicznie generować analizy i raporty, oparte na ogromnych zbiorach danych generowanych przez biznes. Zmienia ona sposób, w jaki firmy zbierają, przetwarzają, udostępniają i wizualizują kluczowe informacje – uzyskiwane m.in. z urządzeń podłączonych do sieci, baz danych czy od algorytmów. Esri jest z kolei globalnym liderem w zakresie analiz geoprzestrzennych, a dane geograficzne GIS - przetwarzane przez rozwiązanie ArcGIS - to bardzo ważny element świata Big Data” – mówi Filip Kowalski, dyrektor Sektora Energetyki i Zasobów Naturalnych w SAP, na rejon Europy Centralnej i Wschodniej.

Zobacz również:

  • Koniec outsourcingu IT. Czas na partnerów technologicznych
  • Dostawca z certyfikatem SAP

Niezależnie od tego czy stacjonarnie czy w chmurze, geobaza Esri zasilana przez SAP HANA pozwala na integrowanie i dostarczanie danych przestrzennych w obrębie całej organizacji. Połączenie systemu do zarządzania danymi z możliwościami wizualizacji informacji i analiz przestrzennych pozwoli na osadzanie danych geoprzestrzennych w podstawowych procesach biznesowych.

Dzięki połączeniu potencjału tych dwóch rozwiązań, firmy z branży energetycznej i infrastrukturalnej dostają ogromne możliwości wykorzystania danych GIS do analiz. Co to oznacza dla polskich użytkowników SAP? Otrzymują nowy wachlarz funkcji zarządzania danymi. W Polsce branża energetyczna i infrastrukturalna dynamicznie się rozwijają, ale mają sporo do nadrobienia w zakresie transformacji cyfrowej. To zapóźnienie technologiczne będzie dla nich w najbliższych latach dużą barierą rozwojową. Esri ArcGIS na platformie SAP HANA daje im możliwość sprawnego wykorzystania już posiadanych danych i budowę przewagi nad konkurencją, choćby przez zaawansowaną wizualizację i analizy przestrzenne dostarczanych usług czy prowadzonych projektów”- zauważa Filip Kowalski.

Rozwiązania Esri wspierają SAP HANA w następujących obszarach: wizualizacje i analizy przestrzenne na platformie SAP HANA; tworzenie aplikacji łączących dane biznesowe i przestrzeń dzięki konfigurowalnym szablonom, które nie wymagają kodowania; wykorzystanie funkcji GIS, takich jak edycja przestrzenna, wzbogacanie danych o kontekst przestrzenny i zaawansowane analizy przestrzenne; publikacja usług mapowych z rozwiązania SAP HANA i osadzanie interaktywnych map w narzędziach BI, aplikacjach biznesowych SAS i nowej mapocentrycznej aplikacji Story Map od Esri.

Na polskim rynku, rozwiązania Esri oraz SAP posiadają głównie firmy z sektora infrastruktury sieciowej. Dla nich ujednolicenie środowiska IT będzie oznaczało optymalizację procesów biznesowych związanych z przetwarzaniem danych i raportowaniem. Platforma ArcGIS dostarcza efektywnych mechanizmów pracy z informacją przestrzenną oraz umożliwia współpracę zarówno wewnątrz instytucji, jak i poza nią. Dzięki niej eksperci mogą w prosty sposób wymieniać się informacjami i danymi, menedżerowie mają wgląd w bieżącą sytuację, a inni użytkownicy korzystają z pełnego dostępu do wiarygodnych informacji w kontekście przestrzennym.

„W Polsce przedsiębiorstwa z sektora infrastruktury sieciowej, posługują się wieloma systemami IT, dostarczanymi przez różnych dostawców. Często skutkuje to wydłużeniem czasu podejmowania decyzji, wzrostem nakładów finansowych oraz niesie ryzyko mniejszej poprawności prowadzonych analiz. Dlatego każda integracja jest krokiem do efektywniejszej i bezpieczniejszej pracy z danymi oraz pozwala zaoszczędzić czas i zredukować koszty.” – podsumowuje Tomasz Stachura, dyrektor Pionu Professional Services , Esri Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200