SAP i Dell będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami cloud computing

Obie firmy ogłosiły rozszerzenie współpracy na obszary cloud computing i technologii in-memory. Działania te mają zapewne na celu szukanie "sojuszników" wobec działań Oracle po przejęciu Sun Microsystems.

Aplikacje SAP oferowane w modelu cloud computing będą dostępne poprzez platformę Dell VIS Next Generation Datacenter. "Modele dostarczania IT w chmurze stają się priorytetem wielu korporacyjnych działów IT dzięki możliwościom szybkiego wdrożenia, efektywności kosztowej i elastyczności" - przekonują w oficjalnym komunikacie przedstawiciele obu firm. Dell jest obecnie certyfikowanym przez SAP dostawcą usług "w chmurze", jak również certyfikowanym przez SAP dostawcą usług hostingowych, zapewniających dostęp do aplikacji SAP w modelu cloud computing.

Dodatkowo serwery z linii Dell PowerEdge R910 znalazły się wśród platform sprzętowych certyfikowanych przez SAP do wdrożenia technologii SAP In-Memory Computing (SAP HANA). Natomiast Dział Usług Dell Services ma dostarczać wsparcie dla rozwiązania SAP HANA, pomagając klientom we wdrożeniu technologii SAP In-Memory Computing łącznie z systemami SAP ERP i SAP BusinessObjects.

Zobacz również:

  • Sprzedaż infrastruktury chmurowej stale wzrasta
  • Przemysłowe cyberataki uderzają w prawie wszystkie firmy IoT

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200