SAP R/3 w KGHM

W KGHM Polska Miedź SA wdrożono system SAP R/3, uruchomiony na platformie IBM. Jednocześnie w Lubinie oddano do eksploatacji centrum przetwarzania informacji KGHM (Data Center).

W KGHM Polska Miedź SA wdrożono system SAP R/3, uruchomiony na platformie IBM. Jednocześnie w Lubinie oddano do eksploatacji centrum przetwarzania informacji KGHM (Data Center). Instalacja systemu SAP R/3 jest pierwszym etapem kontraktu zawartego przez Prokom Software i KGHM, podpisanego w maju br.

Instalacja SAP R/3 jest jedną z większych w Polsce - docelowo będzie mogło z niej korzystać ponad 3,5 tys. użytkowników. Konsultanci Prokom Software i przedstawiciele firmy SAP przeprowadzą drugi etap wdrożenia systemu, obejmujący implementację modułu do zarządzania zasobami ludzkimi (HR) wraz z systemem płacowym, rozszerzenie funkcji modułów gospodarki remontowej (PM), sprzedaży i dystrybucji (SD) oraz części modułu planowania produkcji (PP). O skali przedsięwzięcia świadczy fakt, iż w samym tylko module HR planowana jest obsługa ponad 85 tys. rekordów.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

W Lubinie wybudowane zostało nowe centrum przetwarzania informacji, zgodne z normami Unii Europejskiej. Zainstalowana w nim platforma IBM S/390 SAP R/3 ma umożliwić łatwą rozbudowę systemu w miarę rosnących potrzeb użytkowników.

Projekt realizował międzynarodowy zespół specjalistów z firm Prokom Software, KGHM oraz IBM (m.in. z Francji, Niemiec, Słowenii i Włoch).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200