S4E: nowa inwestycja MCI Management

Wrocławski fundusz za 4 mln zł przejmie 88% akcji spółki S4E oferującej systemy archiwizacji danych. Spółka ma stać się wiodącą firmą na rynku pamięci masowych w Polsce. MCI planuje wprowadzenie nowej spółki na warszawską giełdę.

MCI Management zapłaci 4 mln zł za większościowy pakiet udziałów w spółce S4E. MCI obejmie 88% akcji spółki, która zmieni nazwę na S7E. Firma zamierza oferować kompleksowe rozwiązania do archiwizacji danych. Jej partnerem biznesowym będzie EMC, największy producent matryc dyskowych na świecie.

Umowa inwestycyjna MCI z S4E zakłada cztery etapy transakcji. W każdym etapie MCI ma przejmować kolejne 1 mln akcji spółki za sumę 1 mln zł. Na przełomie lat 2004/2005 fundusz planuje wprowadzenie S7E na warszawską giełdę.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

MCI zakłada, że S7E stanie się wiodącą firmą na rynku pamięci masowych w Polsce. Z analiz wynika, że rynek tych rozwiązań będzie rósł o 80% rocznie. Twórcy przedsięwzięcia zakładają, że w roku 2002 przychód S7E wyniesie ok. 20 mln zł, a obroty będą się zwiększać o 10-20 mln zł rocznie. Osiągnięcie pierwszych większych zysków spółki przewidziano na 2004 rok.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200