Rzecznicy ochrony danych osobowych zaniepokojeni Google Glass

Europejskie organy ochrony danych osobowych są zaniepokojone wpływem, jaki na ochronę prywatności może mieć korzystanie z wyprodukowanych przez firmę Google okularów z wbudowaną kamerą, mikrofonem i GPS oraz dostępem do internetu.

Rzecznicy wysłali do Larrego Page’a list, w którym wzywają Google do zaangażowania się w dialog na temat Google Glass z organami ochrony danych osobowych.

List został podpisany przez rzeczników ochrony danych osobowych z Australii, Nowej Zelandii, Meksyku, Szwajcarii, Izraela, Kanady oraz przez Grupę Roboczą Art. 29, czyli niezależny europejski organ doradczy Komisji Europejskiej w zakresie ochrony danych osobowych i prywatności, którego członkiem jest dr Wojciech Rafał Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

W liście do prezesa Google organy ochrony danych osobowych zwracają uwagę, że pojawiły się obawy przed wszechobecną inwigilacją jednostek przez innych ludzi poprzez wykorzystywanie nagrywania lub innych aplikacji na Google Glass. Nasuwają się pytania o gromadzenie danych przez Google’a oraz co to znaczy w świetle zmienionej polityki prywatności Google’a.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200