Rząd chce znieść VAT na Internet

Wczoraj odbyły się rozmowy rządu dotyczące ustalenia wysokości stawki VAT-u na Internet. Premier Leszek Miller zaznaczył, że rząd opowiedział się za zwolnieniem usług internetowych z podatku i zamierza taką opcję przeforsować w Unii Europejskiej – podała IAR.

Zaskakująca jest niekonsekwencja polskiego rządu w zapewnieniach dotyczących tego, jaka powinna być wysokość stawki VAT na usługi internetowe. Jeszcze w grudniu 2003 roku przedstawiciele rządu zapewniali, że nie ma innej możliwości niż wprowadzenie 22% VAT-u na Internet (miały nas do tego obligować regulacje unijne).

Tymczasem podczas wczorajszego spotkania przedstawicieli naszego rządu okazało się, że jednak będziemy forsować inny scenariusz. Rząd zamierza zwrócić się do Komisji Europejskiej z propozycją zwolnienia usług internetowych z podatku VAT. Jak powiedziała „Gazecie” Danuta Huebner, minister do spraw europejskich, Polska porusza na różnych forach zagranicznych sprawę zniesienia VAT-u na dostęp do Sieci. Tym samym kwestia, która jeszcze kilka miesięcy temu miała być niemożliwe do zrealizowania, stała się jednak przedmiotem rozmów rządu i przedstawicieli UE.

Zobacz również:

  • Chiny chcą cenzurować wszystkie komentarze w internecie
  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca

Ostateczne głosowanie nad ustawą o podatku VAT ma odbyć się w Sejmie w drugiej połowie marca.

Więcej o ustaleniach wysokości podatku VAT na Internet:

http://www.internetstandard.com.pl/news/64539.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200