Ryszard Hordyński nowym dyrektorem w Huawei Polska

Były pełnomocnik Mateusza Morawieckiego z czasów, gdy ten w rządzie PiS był ministrem finansów, został menedżerem w polskim oddziale Huawei.

Jak podał "Dziennik Gazeta Prawna", Ryszard Hordyński objął w Huawei stanowisko dyrektora ds. inwestycji, strategii i komunikacji. Dziennik sugeruje, że chiński koncern zatrudniając byłego pracownika administracji publicznej, chce naprawić relacje z rządem, w ostatnim czasie mocno nadszarpnięte.

Przypomnijmy, że w Ministerstwie Cyfryzacji trwają analizy możliwości wyłączenia Huawei z przetargów na budowę sieci 5G - firma zmaga się z zarzutami współpracy z chińskimi służbami, a wiele państw - w tym Stany Zjednoczone - kwestionuje bezpieczeństwo dostarczanych przez nią produktów. Reputacji koncernu nie poprawiło aresztowanie w styczniu br. Weijinga W., jednego z dyrektorów Huawei w Polsce, pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin.

Zobacz również:

  • Huawei P60 Pro ma świetny aparat i... za dużo ograniczeń

Kim jest Ryszard Hordyński

Nowy dyrektor w Huawei, oprócz funkcji pełnomocnika ministra finansów ds. IT w rządzie Prawa i Sprawiedliwości w latach 2016-2017, piastował też stanowisko wiceprezesa spółki Aplikacje Krytyczne, zajmującej się rozwiązaniami IT w uszczelnieniu podatków. Od czerwca 2018 r. zajmował stanowisko dyrektora spółki BGK Nieruchomości, powiązanej z państwowym Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Hordyński od ponad dwudziestu lat jest związany z branżą IT i telekomunikacją. Pełnił funkcje kierownicze m.in. w TP SA (Orange), w firmie konsultingowej A.T. Kearney - jako specjalista ds. sektora ICT - oraz w Computerland (obecnie Sygnity). Był też dyrektorem e-commerce w Żabka Polska i dyrektorem operacyjnym w Inea.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200