Rynek układów scalonych wyjdzie w tym roku z dołka

Raport opracowany przez IC Insights przewiduje, że kryzys na rynku układów scalonych zostanie w tym roku zażegnany i na 33 skatalogowane przez World Semiconductor Trade Statistics kategorie tego rodzaju produktów, wzrostów można się spodziewać w przypadku 32 kategorii. Natomiast w 22 kategoriach będzie to nawet dwucyfrowy wzrost obrotów.

Źródło: IC Insights

Raport przewiduje, że produkcja układów scalonych wróci do swojego normalnego poziomu jeszcze w tym miesiącu. Jednak z powodu gwałtownego wzrostu popytu na chipy, spowodowanego przez pandemię Covid-19, producenci smartfonów, komputerów, telewizorów, samochodów i innych elektronicznych urządzeń końcowych, odczują dotkliwie fakt, że podaż będzie ciągle zbyt mała. Ocenia się, że sytuacja taka może potrwać nawet do 2022 roku.

Rynek układów scalonych wyjdzie w tym roku z dołka

Przewiduje się, że rynek układów scalonych odnotuje dalszy wzrost w przyszłym roku i trend taki będzie kontynuowany w 2023 r., kiedy to światowe przychody na rynku układów scalonych mają po raz pierwszy przekroczyć barierę 600 mld USD.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Rosną inwestycje w infrastrukturę brzegową
  • UE i Japonia zwierają szyki

Sprzyjać temu będzie gwałtowny wzrost zainteresowania sieciami 5G, pojawieniem się aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję, głębokie uczenie, rzeczywistość wirtualną, jak również aplikacji kolejnej generacji uruchamianych w centrach danych, w chmurze, oraz na rynku motoryzacyjnym. Wszystko to zaowocuje silnym wzrostem obrotów na rynku układów scalonych w latach 2020 do 2025, przekładającym się na skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (współczynnik CAGR) rzędu 11%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200