Rynek rozwiązań 40 Gb/s w przededniu boomu

Firma analityczna Ovum przewiduje, że już niedługo obroty na rynku rozwiązań sieciowych 40 Gb/s zaczną gwałtownie rosnąć, głównie za sprawą użytkowników uruchamiających aplikacje multimedialne.

Na implementowanie na masową skalę rozwiązania 40 Gb/s można jednak liczyć dopiero wtedy, gdy ich cena nie będzie tak wysoka jak ma to miejsce obecnie.

Ovum donosi, że globalne obroty na rynku kart liniowych 40 Gb/s zamknęły się w 2007 r. kwotą 178 mln USD. Firma przewiduje, że obroty na tym rynku będą rosnąć co roku o 48% i wyniosą w 2013 r. prawie 2 mld USD. Od 2005 r. ponad 30 wiodących firm na świecie wydało na wdrożenie rozwiązań 40 Gb/s ponad 250 mln USD.

Zobacz również:

  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE
  • Fortinet prezentuje zapory sieciowe dla centrów danych z obsługą sztucznej inteligencji

Nortel wprowadził do swojej oferty rozwiązania 40 Gb/s w kwietniu tego roku i sprzedał je już ponad 30 dużym firmom. Organizacja Optical Internetworking Forum poinformowała niedawno, że wybrało zastosowaną przez Nortel technologię jako podstawę do opracowania standardu opisującego pracę długodystansowych połączeń DWDM transmitujących dane z szybkością 100 Gb/s.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200