Rynek kryptowalut odzyskuje kapitalizację 2 bilionów dolarów. Bitcoin za 43 100 dol.

W ciągu zaledwie 24 godz. rynkowa kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o ponad 3% do 2 bilionów dolarów. Inwestorzy wracają z pieniędzmi, czy to raczej chwilowy skok?

Prognozy, ceny Bitcoina, kryptowaluty / Fot. Michael Förtsch, Unsplash.com

Prognozy, ceny Bitcoina, kryptowaluty / Fot. Michael Förtsch, Unsplash.com

W ostatnich dniach kryptowaluty widocznie odzyskują wyceny. Bitcoin jest dziś (24.03) za ponad 43 tys. dolarów. Ethereum ma wycenę 3040 dol., a Cardano przekroczyło 1,1 dol. i odnotowało dziś wynik o 17% lepszy niż wczoraj.

Sprawdź: Program do nagrywania ekranu

Zobacz również:

  • Najpopularniejsze kryptowaluty 2022 r.
  • Północnokoreańscy hakerzy kradną na potęgę kryptowaluty

Inflacja i inwazja Rosji na Ukrainę skutecznie zniechęciły inwestorów i odstraszyły nowe osoby od rynku kryptowalut. To bardzo ryzykowne aktywa i podobnie jak akcje spółek technologicznych, szybko tracą na wartości, gdy na świecie dochodzi do negatywnych zdarzeń.

W ostatnich dniach kryptowaluty odzyskują jednak swoje wyceny i choć daleko jeszcze do poprzednich rekordów, rynek zdaje się powoli stabilizować. Wracają też optymistyczne nastroje - przynajmniej wśród niektórych inwestorów.

Widać to również po tym, że mamy sporo kryptowalut, które w ciągu ostatnich 24 godz. odnotowały wzrosty wyższe niż 10%. Jest ich kilkanaście, od Near Protocol (11,09%), przez Enjin Coin (11,40%) i Dogecoin (11,42%), po Axie Infinity (14,56%), Cardano (17,63%), Fetch.ai (21%) czy DeFi Kingdoms (31,51%). Można też powiedzieć, że większość topowych kryptowalut "świeci się na zielono".

Zobacz: WhatsApp Web

Bitcoin, przy obecnej wycenie 43 100 dol., może jednak napotkać duży opór po przekroczeniu 44 500 dol. Właśnie na taki poziom ustawiono bardzo dużo zleceń sprzedaży.

Duży wpływ na ostatnie wzrosty ma również decyzja banku centralnego z USA, który ostrzega przed rosnącą inflacją i sugeruje, że będzie dalej zwiększał stopy procentowe. Wraca więc narracja, że Bitcoin i inne krypto aktywa to świetny sposób na ochronę majątku, a także szansę wypracowania zysków w perspektywie długoterminowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200