Rynek ERP: małe i średnie kupią więcej

Wartość polskiego rynku oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw w 2006 r. wzrośnie do ok. 430 mln zł - prognozuje firma analityczna DiS. Rok temu rynek ten wart był ok. 313 mln zł, z czego 75% stanowiły inwestycje średnich przedsiębiorstw.

Rynek ERP: małe i średnie kupią więcej

Polski rynek oprogramowania dla sektora MSP w 2003 r.

Według szacunków DiS w 2003 r. łącznie na rozwiązania IT firmy z sektora MSP wydały 2,2 mld zł. Dostawcy oprogramowania nie bez przyczyny starają się coraz aktywniej działać w tym obszarze, gdyż segment małych i średnich przedsiębiorstw od kilku lat notuje większą dynamikę wzrostu niż rynek IT ogółem. Z szacunków DiS wynika, że wartość sprzedaży w latach 2004 - 2006 wzrośnie o blisko 120 mln zł. Jest o co walczyć, co powoduje, że rynek jest bardzo rozdrobniony. Według danych firmy DiS w 2003 r. liderem w rankingu dostawców oprogramowania dla MSP - podobnie jak w ubiegłym roku - był Matrix.pl z udziałem na poziomie 5,07%. Przychód spółki z dostaw rozwiązań dla małych i średnich firmy wyniósł 15,85 mln zł. Zbliżoną, chociaż nieco niższą wartość sprzedaży dla MSP odnotował drugi w rankingu CDN-ComArch (15,47 mln zł). Trzeci w zastawieniu przygotowanym przez DiS był MacroSoft z wynikiem 14,79 mln zł. Kolejne pozycje zajmują Exact Software i Softlab. Na wejście do pierwszej piątki czeka wciąż MBS.

Raport DiS powstał na podstawie badań ankieterskich, którym poddano 172 producentów aplikacji dla małych firm i 102 producentów oprogramowania dla średnich przedsiębiorstw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200