Ryand wprowadza przystawki Voice over IP

Firma Ryand poszerzyła swoją ofertę o urządzenia telefonii internetowej produkcji DSG Technology.

Warszawska firma Ryand podpisała umowę z firmą DSG Technology, dzięki której w ofercie spółki znalazły się rozwiązania Voice over IP.

Ryand rozpoczął sprzedaż dwóch przystawek do telefonów IPStar i InterStar, pozwalających na wykonywanie dalekodystansowych połączeń głosowych za pośrednictwem Internetu.

Urządzenia IPStar i InterStar są miniaturowymi autonomicznymi procesorami posiadającymi wewnętrzny modem 33,6 Kb/s, pamięć RAM i Flash, prostą klawiaturę operacyjną oraz ciekłokrystaliczny wyświetlacz. Urządzenie można konfigurować pod różnych dostawców Internetu i szereg specyficznych wymagań.

Jak szacują przedstawiciele dostawcy w polskich warunkach zastosowanie tych urządzeń pozwoli zaoszczędzić urzytkownikom około 60 proc. kosztów telekomunikacyjnych na połączeniach krajowych i aż 90 proc. w odniesieniu do połączeń międzynarodowych.

Niestety cena urządzeń nie została jeszcze ustalona. Przedstawiciele dystrybutora zapewniają jednak, że cennik będzie dostępny w najbliższych dniach na stronach WWW.

Ryand

Tel.(22) 607 63 00

Fax (22) 607 63 10

www.ryand.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200