Ruter pamięci masowych

EMC poinformował na corocznej konferencji użytkowników, że przystąpi wkrótce do testowania dużego rutera obsługującego pamięci masowe, dzięki któremu użytkownicy będą mogli przechowywać dane na urządzeniach produkowanych przez różnych dostawców, nie wprowadzając żadnych zmian do swoich aplikacji biznesowych.

EMC informuje, że oprogramowanie może świadczyć usługi aplikacjom biznesowym, współpracując z serwerami wymieniającymi dane z różnymi pamięciami masowymi.

Ruter wspiera te funkcje, które są normalnie realizowane przez kontroler pamięci masowej. Funkcje te (prezentujące w odpowiedni sposób dane zainteresowanym serwerom aplikacji) są w takiej topologii realizowane w obszarze sieci.

EMC zapewnia, że ruter pojawi się na rynku w drugiej połowie 2005 roku. Będzie to rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników, oprogramowanie rutera można instalować w pamięciach przełączników SAN produkowanych przez różne firmy, w tym Brocade, Cisco i McData.

Przedstawiciel EMC poinformował na konferencji, że EMC zamierza w przyszłości sprzedawać pojedyncze programy ILM (Information Life-Cycle Management; zarządzanie cyklem życia informacji, od utworzenia, przez modyfikowanie do usunięcia).

EMC zamierza wydać w następnym roku na badanie nowych produktów ok. 12% swoich przychodów. Spora część pieniędzy pójdzie na integrowanie istniejących już produktów EMC z nowymi aplikacjami zarządzającymi pamięciami masowymi, które zostały przejęte przez EMC wraz takimi firmami, jak Legato, Documentum i VMware.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200