Ruter dla Neostrady

Linksys jest producentem rutera BEFDSR41W, którego można użyć do obsługi Neostrady. Ruter jest wyposażony w 4 portowy przełącznik Ethernet 10/100 i można go tanim kosztem rozbudować, tak aby pełnił rolę punktu dostępu (sieci WLAN)

Ruter jest wyposażony w port (telefoniczne złącze RJ-11), do którego można podłączyć linię ADSL, czyli może obsługiwać Neostradę. Urządzenie jest wyposażone w 4 portowy przełącznik Ethernet 10/100, dlatego jest to idealne urządzenie do obsługi niewielkich firm uzyskujących dostęp do Internetu przez Neostradę.

Ruter dla Neostrady
Linksys wyposażył ruter w dodatkowe gniazdo, w którym można zainstalować kartę Linksys WPC11, dzięki czemu urządzenie może pełnić rolę punktu dostępu. Dostęp do Internetu mają wtedy nie tylko stacjonarne pecety, ale też notebooki dysponujące interfejsem WLAN.

Ruter jest łatwy w obsłudze – można go konfigurować za pomocą przeglądarki WWW (lokalnie albo zdalnie), wspiera protokół NAT (zapora), można na nim skonfigurować serwer DHCP oraz obsługuje protokoły PPPoE, PPPoA, IPSec Pass-Thru i PPTP. Linksys pomyślał o bezpieczeństwie, wyposażając urządzenie w filtry adresów IP, MAC oraz TCP/IP (obsługujących poszczególne porty).

Kolejne funkcje oferowane przez ruter, to: przypisywanie poszczególnym usługom statycznych adresów IP w sieci LAN, możliwość budowania logów wywołań z i do sieci LAN, wsparcie dla rutingu statycznego/dynamicznego RIP-1 i RIP-2 oraz DMZ Hosting (możliwość zbudowania strefy zdemilitaryzowanej dla jednego adresu IP w LAN).

Ruter jest sprzedawany razem z zasilaczem sieciowym, płytą CD-ROM oraz instrukcją instalacji. Cena - 800 zł. Gwarancja na urządzenie wynosi 12 miesięcy. Szczegóły na witrynie dystrybutora www.fen.pl .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200