Ruszyły testy systemu Android 12

Firma Google udostępniła wybranym testerom kolejną wersję systemu operacyjnego Android. Mowa o oprogramowaniu Android 12, które jest już dostępne w postaci pierwszej deweloperskiej edycji beta (tzw. developer review) i będzie w najbliższych miesiącach intensywnie testowane, a prawdopodobnie w maju zostanie udostępnione szerszej rzeszy użytkowników w postaci pierwszej, publicznej już wersja beta.

Android

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przyjętym prze Google planem, oficjalna premiera systemu Android 12 będzie mieć miejsce na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Google póki co nie ujawnia szczegółów budowy nowego systemu Android.

Nieoficjalnie wiadomo, że system Android 12 pozwoli użytkownikom korporacyjnym tworzyć służbowe profile i zarządzać nimi w taki sposób, aby były zgodne z prowadzoną przez firmę polityką, ze szczególnym uwzględnieniem tak ważnego w tym obszarze zagadnienia, jak bezpieczeństwo i ochrona danych.

Zobacz również:

  • Załamanie rynku smartfonów w Europie - najgorszy wynik od 9 lat
  • Android - najlepsze aplikacje zwiększające bezpieczeństwo

Indywidualni użytkownicy mogą się też spodziewać kilku nowości, jednak nie będą to jakieś zasadnicze modyfikacje, a bardziej kosmetyczne zmiany. I tu należy przestrzec użytkowników, aby nie próbowali instalować testowej wersji systemu Android 12 – o ile uda im w ogóle pobrać to oprogramowanie – na swoich urządzeniach, gdyż zawiera ono zapewne wiele błędów.

Ostatecznie można by się o to pokusić, ale jedynie pod warunkiem, że Android zostanie zainstalowany na testowym urządzeniu, którego błędna praca nie przysporzy nam kłopotów. Jednak najlepiej jest poczekać przynajmniej do maja tego roku, gdy Google wstawi na swoje serwery pierwszą publiczną wersję beta systemu Android 12.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200