Ruszyła produkcja trzeciej generacji tabletów Apple

Nieoficjalnie mówi się, że iPad 3 będzie wyposażony w bardziej wydajny procesor, pojemniejszą baterię i ekran o większej rozdzielczości niż te wykorzystane w poprzedniej wersji tabletu. Urządzenie ma również obsługiwać sieci LTE. iPad 3 trafi do sprzedaży najprawdopodobniej już w marcu br.

Z ujawnionych informacji wynika, że na początku stycznia 2011 roku w chińskich fabrykach firmy Foxconn rozpoczęła się produkcja trzeciej generacji tabletów Apple. Według informacji agencji Bloomberg, wybrane zakłady montażowe pracują już w cyklu dwudziestoczterogodzinnym. Pełne możliwości produkcyjne mają zostać osiągnięte w lutym.

Z doniesień agencji Bloomberg wynika również, że urządzenie będzie wyposażone m.in. w czterordzeniowy procesor A6. Nieoficjalnie mówi się, że układ, który bazuje na architekturze procesorów ARM Cortex-A9 będzie bardziej wydajny i energooszczędny od poprzednika. iPad3 wykorzystywać ma też m.in. bardziej wydajny układ graficzny oraz wyświetlacz o rozdzielczości ponad dwukrotnie większej niż w przypadku poprzedniej generacji tabletów Apple. Wspierana będzie również technologia LTE. Wedle zapowiedzi iPad trzeciej generacji ma być ponadto wyposażony w baterię o większej pojemności.

Zobacz również:

  • Steve Jobs uhonorowany wysokim odznaczeniem
  • TikTok na cenzurowanym
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200