Ruszyła kolejna runda postępowania konsultacyjnego w sprawie aukcji 5G

UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) umieścił na swojej witrynie komunikat informujący zainteresowane strony, że 27 stycznia br. rozpoczęła się druga runda postępowania konsultacyjnego w sprawie rozdysponowania częstotliwości obsługujących sieci 5G.

Pierwsza runda tego postępowania rozpoczęła się 9 grudnia br. i została zakończona 10 stycznia 2020 roku. Konsultacje dotyczące tej rundy mają potrwać do 27 lutego 2020 r. W założeniach przewidziano rozdysponowanie 4 rezerwacji, każda po 80 MHz z pasma 3480-3800 MHz. Rezerwacje będą ważne przez 15 lat, dokładnie do końca czerwca 2035 r.

Proponowana cena wywoławcza każdego z bloków została ustalona 450 mln zł. Według założeń, zwycięzcy aukcji zostaną zobowiązani do rozwoju sieci realizując następujące inwestycje.

Zobacz również:

Zbudują co najmniej 10 stacji bazowych na obszarze 1 miasta wojewódzkiego wybranego spośród wskazanych miast w terminie 4 miesięcy od otrzymania rezerwacji;

Zbudują do 31 grudnia 2023 r., co najmniej 300 stacji bazowych na obszarze całego kraju, w tym co najmniej 10 stacji bazowych na obszarze każdej z co najmniej 20 gmin wybranych spośród wskazanych gmin, z zastrzeżeniem, że wybranych zostanie co najmniej 9 miast wojewódzkich;

Do 31 grudnia 2025 roku zbudują co najmniej 700 stacji bazowych na obszarze całego kraju, w tym co najmniej 10 stacji bazowych na obszarze każdej z co najmniej 30 gmin wybranych spośród wskazanych gmin, z zastrzeżeniem, że wybranych zostanie co najmniej 16 miast wojewódzkich.

Zobowiązania zostały zaprojektowane w sposób zapewniający rozwój sieci w największych skupiskach ludności, tj. gminach powyżej 80 tys. mieszkańców.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200