Ruszył nowy schemat aktualizowania przeglądarek Edge i Chrome

Pojawiły się kolejne wersje przeglądarek firm Google (Chrome) i Microsoft (Edge) Google - obie oznaczone numerem 94 - co dla ich użytkowników oznacza, że od tego momentu te podstawowe narzędzia internetowe będą aktualizowane zgodnie z nowym schematem, czyli co cztery tygodnie.

Foto: PhotoMIX Company/Pexels

Google zaprezentowało przeglądarkę Chrome równo tydzień temu, a przeglądarka Edge 94 pojawiła się trzy dni później. Od tego momentu obie będą aktualizowane regularnie co 28 dni. Oznacza to, że premiery przeglądarek Chrome 95 i Edge 95 będą mieć miejsce odpowiednio 19-go i 21-go października.

Tym samym przeglądarki te dołączają do Firefoksa, który jest aktualizowany w tym samym tempie – czyli co cztery tygodnie – już od dwóch lat.

Zobacz również:

  • Technologia AI zyskała nowego sprzymierzeńca
  • Prośba o pilną aktualizację przeglądarki Chrome

Jednocześnie z pojawieniem się przeglądarek Chrome 94 i Edge 94, tak Google, jak i Microsoft mają nową propozycję dla korporacyjnych użytkowników obu tych narzędzi. Uruchamiają dla nich kanał dystrybucji noszący nazwę „Extended Stable”, w którym kolejne wersje przeglądarek będą prezentowane nie co cztery tygodnie, ale co osiem tygodni. Jak sama nazwa wskazuje (chodzi o przymiotnik Stable), będą to już gruntownie przetestowane i stabilne wersje, czyli takie, na jakich firmom szczególnie zależy.

Wersje „Extended Stable” będą udostępniane w momencie pojawiania się parzystych numerów edycji. Tak więc firmy zarejestrowane w kanale dystrybucji „Extended Stable” nie dostaną do ręki przeglądarek Chrome/Edge 95 w październiku, a będą musiałypoczekać na listopadową premierę przeglądarek Chrome/Edge 96.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200