Ruszają Szczecińskie Dni Informatyki

29 marca br. rozpoczynają się Szczecińskie Dni Informatyki InfoTrendy, których koordynatorem jest Technopark Pomerania. W ramach tegorocznych Dni odbędą się konferencje, konkursy, warsztaty i mniej formalne spotkania. InfoTrendy odbywają się w Szczecinie już po raz piąty.

InfoTrendy to wspólny szyld dla wydarzeń związanych z nowoczesnymi technologiami, od konferencji naukowych, przez spotkania zawodowe profesjonalistów i hobbystów związanych z branżą IT, konkursy szkolne i akademickie, po nieformalne spotkania środowisk i osób związanych z informatyką, które odbywają się w Szczecinie.

W ramach tegorocznych Szczecińskich Dni Informatyki odbędą się m.in. zajęcia z infotechniki, lekcje budowania robotów, programowanie prostych urządzeń, warsztaty z użyciem tabletów oraz konkurs. Studenci będą mogli zdobyć aktualną wiedzę dotyczącą programowania podczas konferencji IT Academic Day, a bardziej doświadczeni użytkownicy IT zostaną zaproszeni na Webclusters - pierwszą w kraju konferencję nt. rozwiązań programistycznych dla dużych serwisów internetowych, oraz na ogólnopolską konferencję naukową z cyklu Problemy Społeczeństwa Informacyjnego, której tematem przewodnim będą inteligentne miasta, czyli tzw. smart city.

Zobacz również:

  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca
  • Zoom szuka szans na dalszy rozwój. Chce zainteresować klientów korporacyjnych

Imprezą otwierającą tegoroczne InfoTrendy - w dniu 29 marca 2012 r. - będzie Święto Szkolnej Informatyki w Liceum Ogólnokształcącym nr 4. Tego dnia "Czwórka" zaprasza też wszystkich gimnazjalistów na Dni Otwarte Szkoły. W ramach atrakcji tego dnia w IV LO dodatkowo będzie miał też miejsce finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla gimnazjalistów - ostatni etap konkursu i jego rozstrzygnięcie; a także inauguracja pierwszej edycji konkursu "Interaktywny produkt IT" organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie.

Lista wszystkich wydarzeń odbywających się podczas Szczecińskich Dni Informatyki InfoTrendy nie jest jeszcze zamknięta, wciąż dołączają kolejne imprezy, święto potrwa do jesieni.

Wśród organizatorów tegorocznych wydarzeń odbywających się w ramach InfoTrendów znajdują się m.in.: Katedra Społeczeństwa Informacyjnego WNEiZ Uniwersytetu Szczecińskiego, LO nr 4 w Szczecinie, koło naukowe Grupa.NET przy Wydziale Informatyki ZUT, Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp, Grupa Szczecińskich Użytkowników Linuxa i Unixa (Szluug). Partnerem święta informatyki jest Urząd Miasta Szczecin.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200