Rusza staż z ING Tech Poland

Do połowy marca trwają zgłoszenia do drugiej edycji stażu w RiskHub – jednostce należącej do ING Tech Poland, odpowiadającej za analizę danych, budowę narzędzi i modelowanie ryzyka.

Program stażowy jest skierowany do warszawskich studentów 3-5 roku lub absolwentów wydziałów ekonometrii, ekonomii, statystyki, matematyki czy też fizyki. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa w tym przedsięwzięciu jest posiadanie wiedzy z modelowania statystycznego, data science lub też inżynierii finansowej. Ważna jest także znajomość programowania statystycznego (SAS, Python lub R), a także swobodne posługiwanie się językiem angielskim w mowie oraz piśmie (poziom minimum B2).

W tym roku o staż w RiskHubie można starać się we wszystkich obszarach wchodzących w skład tej jednostki: Model Development, Model Validation oraz Data & Tooling. Z uwagi na rozwój programu, organizatorzy zwiększyli ilość dostępnych miejsc do 24 – w zeszłym roku było ich 7.

Każda osoba, która zostanie zakwalifikowana do tego programu, będzie mogła wcielić się w rolę analityka ilościowego. Jego zadaniem będzie wykonanie projektu z obszaru budowy modeli, regulacji, walidacji lub procesowania danych. Nad postępem prac uczestników będą czuwać mentorzy-eksperci z Warszawy oraz Amsterdamu. „ Największą korzyścią uczestnictwa w tym programie to nie tylko zdobycie cennego doświadczenia w tej niezwykle szybko rozwijającym się obszarze. To także możliwość opracowania nowych, innowacyjnych rozwiązań (np. z obszaru automatyzacji), które będzie można później wdrożyć w naszej organizacji. Dodatkowo najlepsi dostaną od nas propozycję pracy – dodaje Aneta Ptak-Chmielewska, Chapter Lead w RiskHubie.

Rusza staż z ING Tech Poland

Staż w RiskHubie rozpocznie się w czerwcu i potrwa cztery miesiące (do września). W przypadku nieustania pandemii w Polsce do czasu startu programu, będzie on realizowany w formule hybrydowej (zdalnie z opcją pobytu w warszawskim biurze ING Tech Poland przez dwa tygodnie każdego miesiąca).

Podczas zeszłorocznej edycji do udziału zgłosiło się ponad 100 chętnych na 7 dostępnych miejsc.

Więcej informacji o programie stażowym RiskHubu można dowiedzieć się na stronie internetowej ING Tech Poland.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200