Rusza produkcja internetowych Golfów

W przyszłym miesiącu koncern Volkswagen rozpocznie produkcję samochodów wyposażonych w telefon komórkowy, odtwarzacz MP3 i bezprzewodowy dostęp do Internetu. Początkowo VW Golf z serii eGeneration, sprzedawany będzie wyłącznie na terenie Niemiec.

Koncern Volkswagen w przyszłym miesiącu rozpocznie produkcję samochodu z dostępem do Internetu. Najnowszy model Golf eGeneration wyposażony będzie w minikomputer, telefon komórkowy oraz odtwarzacz plików MP3 - co wedle przedstawicieli koncernu, umożliwi korzystanie nie tylko z informacyjnych lecz również rozrywkowych zasobów Internetu.

"Dzięki eGeneration możliwe będzie sprawdzenie poczty elektronicznej, korzystanie z usług bankowych, czy uzyskanie informacji o sytuacji na drogach czy przewidywanej pogodzie" - mówi rzecznik Volkswagena, zachwalając najnowszą ofertę firmy.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Krótko po uruchomieniu produkcji, samochody trafią na rynek. Początkowo będzie można je nabyć tylko w Niemczech a sprzedaż prowadzona będzie jedynie online. Dopiero po przeprowadzeniu dokładnej analizy wielkości popytu, kierownictwo VW zadecyduje o ewentualnym wprowadzeniu internetowego Golfa do sprzedaży na innych rynkach europejskich. Model eGeneration kosztować ma ok. 1 700 USD drożej niż wersja samochodu bez dostępu do sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200