Rusza pierwsza na świecie, komercyjna usługa Voice over LTE (4G)

Singapurska firma telekomunikacyjna SingTel, współpracując ściśle z dwoma dostawcami tego typu rozwiązań (Samsung i Ericsson), wprowadziła dzisiaj do oferty pierwszą na świecie komercyjną usługę (jak to określa jej dostawca, typu "full-featured") 4G VoLTE (Voice over LTE). SingTel informuje, że usługa 4G ClearVoice oferuje na bazie sieci 4G pełny zestaw telefonicznych opcji, w tym takie jak „call waiting” (czyli oczekiwanie na moment, aż abonent do którego dzwonimy zakończy trwającą aktualnie rozmowę) i „forwarding” (przekierowywanie połączeń).

Usługa będzie dostępna bezpłatnie dla użytkowników sieci SingTel 4G od 31-maja br. (oraz będzie rozliczna zgodnie z planem taryfowym zamówionym przez konkretnego użytkownika tej sieci). Dostawca usługi zapewnia, że pozwala ona łączyć się z wybranym numerem w czasie nie przekraczającym dwóch sekund, czyli pięć razy szybciej w porównaniu ze standardowymi usługami obsługującymi telefony komórkowe.

Jak zapewnia SingTel kolejną zaletę usługi jest, że przekazywany przez nią dźwięk ma bardzo wysoką jakość (dzięki temu, że połączenie wspiera szeroki zakres częstotliwości), a rozmowie nie towarzyszą żadne, najmniejsze nawet zakłócenia czy szumy.

Zobacz również:

Usługa 4G ClearVoice korzysta z technologii SRVCC (Single Radio Voice Call Continuity), która przełącza automatycznie rozmowę (i to bez żadnej zwłoki) do sieci 3G, wtedy gdy połączenie 4G przestaje funkcjonować. SingTel informuje, że użytkownicy urządzeń Samsung GALAXY Note 3 (smartfon) będą pierwszymi, który poznają zalety usługi 4G Clear Voice.


TOP 200