Rusza konferencja F8

Dzisiaj rozpoczyna się coroczna, organizowana przez Facebook dwudniowa konferencja F8, na której deweloperzy będą dyskutować o rozwoju tej największej na świecie społecznościowej sieci.

Przemówienie inauguracyjne wygłosi o godzinie 10:00 rano PT (Pacific Time) czasu amerykańskiego – czyli o godzinie 19:00 czasu polskiego - Mark Zuckerberg. Konferencja F8 odbywa się w tym roku w San Jose (Kalifornia). W zeszłym roku miała miejsce w San Francisco. Organizatorzy poinformowali, że weźmie w niej udział red korkowa liczba uczestników: ponad 4 tysiące.

Analitycy przewidują, że na tegorocznej konferencji F8 jej uczestniczy skoncentrują swoją uwagę na rozwoju kluczowych dla Facebooka usługach oraz wspierających je technologiach, takich jak sztuczna inteligencja czy rozszerzona rzeczywistość. Ponieważ jest to konferencja deweloperów, dyskusja nad usprawnieniem dostępnych już usług, takich jak Instagram, WhatsApp czy Oculus, zejdzie chyba na drugi plan.

Zobacz również:

  • W tym kraju obserwuje się ostatnio największy wzrost zainteresowania sieciami VPN
  • Messenger będzie domyślnie szyfrować wiadomości w trybie E2EE
  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

Warto przypomnieć, że na zeszłorocznej konferencji F8 dominowały takie tematy, jak platforma bot dedykowana dla aplikacji Messenger, wirtualna oraz rozszerzona rzeczywistość rozwijana w kontekście sieci społecznościowych czy zaawansowane technologie wideo, w tym kamery zdolne rejestrować obrazy w trybie 360 stopni.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200