Rusza fabryka monitorów TPV w Gorzowie Wielkopolskim

Dziś (11 lutego) tajwański koncern rozpoczął rozruch technologiczny nowej fabryki. To pierwsza inwestycja TPV Technology w Europie - poinformował PAP Paweł Salski, koordynator ds. inwestycji TPV Displays Polska. TPV jest producentem monitorów i telewizorów LCD.

Budowa fabryki w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła się po koniec lata 2007 r. Równolegle rozpoczęła się rekrutacja pracowników. Załoga cały czas jest kompletowana. Na 33 hektarowej działce na terenie podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała fabryka o łącznej powierzchni 32 tys. metrów kwadratowych. Przestrzeń produkcyjna to 22,5 tys. metrów kwadratowych. W TPV ma znaleźć zatrudnienie ok. 1200 osób. Szacunkowy koszt budowy fabryki to 41 mln euro.

Masowa produkcja monitorów i telewizorów LCD w fabryce PV ma wystartować w pierwszych dniach marca br. W zakładzie w Gorzowie Wielkopolskim ma być początkowo produkowanych 4 mln telewizorów i monitorów rocznie. Docelowo ich produkcja ma zostać zwiększona do 6 mln sztuk.

Zobacz również:


TOP 200