Russian Business Network znikła nagle z internetu

Jeden z największych ośrodków dostarczania złośliwego oprogramowania, ciesząca się złą sławą w Internecie Russian Business Network (RBN), nagle przeszedł w stan offline.

Firma Trend Micro poinformowała, że domeny internetowe związane z tą siecią przestały działać w ubiegłym tygodniu, a wraz z nimi usługodawca sieciowy oskarżany o prowadzenie działań cyberprzestępczych w Internecie, w tym hosting exploitów, trojanów, a nawet witryn z pornografią dziecięcą.

Nie jest jasne, co spowodowało zamknięcie RBN. Washington Post uważa, że RBN zaczęła mieć problemy kiedy gazeta opublikowała w październiku informacje o prawdziwej działalności tego ośrodka, co skłoniło dostawców usług internetowych do zaniechania jego obsługi.

RBN była tematem wielu artykułów opisujących jego działalność, w tym również obszernego opisu w Wikipedii, oraz kilku witryn w Internecie dokumentujących jego szkodliwą działalność. Najnowsze incydenty związane z kodami złośliwymi, w tym exploit związany z Adobe PDF, który pojawił się październiku, oraz próby włamania do Bank of India we wrześniu, są również przypisywane działaniom tego ośrodka.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200