Ruckus przedstawia DAN - platformę sieciową wspierającą strategię BYOD

Firma Ruckus Wireless przedstawiła nową platformę łączności sieciowej, która została zaprojektowana z myślą o firmach, które przyjęły strategię BYOD (Bring Your Own Device; używanie urządzeń osobistych do celów służbowych). Platforma ułatwia zadanie zarządzania mobilnymi urządzeniami (takimi jak smartfony i tablety), nosi nazwę DAN (Device Agnostic Networking) i charakteryzuje się tym, że zarządza dostępem niezależnie od tego, jakie urządzenie posiada użytkownik.

DAN łączy mechanizmy zarządzania dostępem z firmowym systemem bezprzewodowej sieci LAN (WLAN), znanym pod nazwą Ruckus ZoneFlex. Rozwiązanie wprowadza do tego systemu szereg ulepszeń, które automatyzują zadania BYOD i automatyzują je - zaczynając od aktywacji w sieci, a kończąc na egzekwowaniu zasad dotyczących urządzeń i aplikacji

Aby zautomatyzować przyznawanie bezpiecznego dostępu, DAN wprowadza skonsolidowany portal BYOD do dostępu gościnnego i rejestrowania urządzeń w pojedynczej sieci WLAN, co eliminuje potrzebę używania zewnętrznego serwera WWW z portalem dostępowym. Portal pozwala jednym kliknięciem uruchomić opatentowaną przez Ruckus funkcję automatycznej rejestracji Zero-IT, która pozwala użytkownikom samodzielnie podłączać urządzenia do sieci bez interwencji personelu IT.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • iPad jako komputer - czy to użyteczne narzędzie dla biznesu?
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Oprócz automatycznej rejestracji urządzeń i użytkowników, DAN udostępnia narzędzia do automatycznego egzekwowania wstępnie zdefiniowanych reguł dotyczących urządzeń i aplikacji. Pozwala to egzekwować reguły dostępu na podstawie typu urządzenia bez potrzeby utrzymywania ról albo atrybutów użytkowników w systemie uwierzytelniania.

DAN zapewnia również funkcje MDM (Mobile Devices Management; zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM), które pozwalają administratorom lepiej kontrolować i diagnozować takie urządzenia.

Platforma DAN dostępna jest za darmo dla sprzętu opartego na ZoneFlex 9.6. Automatyczne filtrowanie aplikacji, również jako bezpłatna funkcja, będzie dostępne w oprogramowaniu ZoneFlex w czwartym kwartale tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200