Ruckus Wireless - kolejne przejęcie tej firmy

Ruckus Wireless znowu zmienia właściciela. Ten znany producent rozwiązań Wi-Fi rok temu został przejęty przez Brocade, następnie firmę Brocade kupił Broadcom i wystawił na sprzedaż dział Ruckus Wireless, który szybko znalazł nabywcę: Arris International.

Ruckus Wireless – znany producent urządzeń obsługujących sieci Wi-Fi – zmienia znowu właściciela. Znowu, ponieważ na początku ubiegłego roku firmę Ruckus kupiła korporacja Brocade. Ta z kolei została niedawno przejęta za kwotę 5,5 mld USD przez Broadcom, uznanego producenta układów scalonych. Okazuje się, że Broadcom wystawił od razu firmę Ruckus na sprzedaż i właśnie ogłosił, że znalazł nabywcę.

Jak wiadomo, Brocade przejął firmę Ruckus Wireless w kwietniu zeszłego roku za kwotę 1,2 mld USD. Po kupnie firmy Brocade korporacja Broadcom ogłosiła od razu, że tak naprawdę zainteresowana jest tylko jej jednym działem. Zamierza mianowicie zachować dla siebie dział projektujący i produkujący układy obsługujące połączenia Fibre Channel, a pozostałe chce sprzedać. Właśnie dlatego firma Ruckus została natychmiast wystawiona na sprzedaż i kupiec znalazł się bardzo szybko.

Zobacz również:

  • Broadcom podał nową datę sfinalizowania transakcji przejęcia VMWare
  • Komisja Europejska rozpoczyna dochodzenie antymonopolowe w sprawie przejęcia VMware przez Broadcom za 61 mld USD

Wiadomo już oficjalnie, że Ruckus został kupiony przez firmę Arris International. Transakcja opiewa na kwotę 0,8 mld USD. Nie jest to chyba zbyt wygórowana cena biorąc pod uwagę fakt, że Brocade przejął w zeszłym roku firmę Ruckus Wireless – za kwotę 1,2 mld USD.

Arris International produkuje sprzęt wideo, modemy kablowe oraz urządzenia set-top boxes. Razem z firmą Ruckus korporacja Arris International kupiła też inny biznes należący do Broadcom. Chodzi o będący wcześniej w jej posiadaniu oddział ICX, który produkuje sprzęt sieciowy, głównie przełączniki Ethernet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200