Rozwój technologii zmienia nasze nawyki

Z najnowszego raportu Ofcom wynika, że częściej i chętniej spędzamy czas w Internecie. Uwagę użytkowników coraz bardziej przykuwają serwisy społecznościowe i urządzenia mobilne. Mimo tego oglądalność telewizji nie spada.

Najnowszy raport Brytyjskiego Office of Communications pokazuje jak bardzo rozwój technologii wpływa na zachowania współczesnego mieszkańca Wysp. Z badania wynika, że już 23 procent Brytyjczyków korzysta z Internetu poprzez urządzenia mobilne. Przyczynia się do tego między innymi coraz większa popularność smartfonów i tabletów.

Popularność zyskują także portale społecznościowe. Badani mieszkańcy Wysp aż 23% swojego czasu online spędza właśnie w tego typu serwisach. Kolejnym wyraźnym trendem jest wykorzystywanie wielu urządzeń na raz. Ludzie coraz częściej czerpią informacje z kilku różnych źródeł jednocześnie np. mając włączony telewizor, surfują w Sieci.

Zobacz również:

  • W tym kraju obserwuje się ostatnio największy wzrost zainteresowania sieciami VPN
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Co ciekawe, mimo coraz częstszego spędzania czasu w Internecie, przeciętny Brytyjczyk ciągle ogląda telewizję 3 godziny i 45 minut dziennie. To wzrost o kilka procent w porównaniu do poprzednich badań przeprowadzonych w 2004 roku. Telewizji w utrzymaniu swojej pozycji pomaga ciekawa oferta programowa oraz postęp technologiczny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200