Rozwijany panel słoneczny do ładowania baterii notebooków Apple

Firma QuickerTek poszerzyła ofertę o urządzenie, dzięki któremu użytkownicy przenośnych komputerów MacBook (Apple) mogą doładowywać baterie wykorzystując "zieloną" energię jaką wytwarza słońce. Jest to panel słoneczny produkujący prąd.

Urządzenie nosi nazwę Apple Juicz i wygląda jak zrolowany koc, który należy rozwinąć, wystawić na działanie promieni słonecznych i podłączyć do komputera. Rozwiązanie jest dostępne w dwóch wersjach: o mocy 27 W i 55 W. Panel po rozwinięciu można w czasie wietrznej pogody przymocować do miękkiego podłoża (np. do trawnika) przy pomocy specjalnych uchwytów, a następnie podłączyć za pomocą konektora MagSafe do notebooka. Baterie komputera można w ten sposób doładować po sześciu do dwunastu godzinach.

Rozwijany panel słoneczny do ładowania baterii notebooków Apple

Specyfikacja techniczna nie podaje czy po kompletnym wyczerpaniu się baterii i po podłączeniu urządzenia Apple Juicz można od razu włączyć komputer i zacząć go używać. Należy jednak domniemać że nie jest to możliwe i trzeba pewnie odczekać kilkanaście minut, zanim bateria podładuje się do określonego poziomu.

Zobacz również:

Panel o mocy 27 W ma rozmiar 115x75 cm, a panel o mocy 55 W ma rozmiar 150x115 cm. Niestety, nie jest to tani produkt. Cena katalogowa urządzenia (które powinno zainteresować np. podróżników przebywających przez dłuższy czas w odciętych od cywilizacji miejscach) wynosi 700 USD za mniejszy panel i 1200 USD za większy.


TOP 200