Rozwiązanie do monitorowania serwerów oparte na oprogramowaniu Nagios

Firma Thomas-Krenn.AG (niemiecki producent serwerów i pamięci masowych) wprowadziła do swojej oferty kompletne rozwiązanie do monitoringu serwerów i usług sieciowych oparte na aplikacji Nagios.

Aplikacja Nagios to program działający jako demon w systemie Linux, służący do monitorowania serwerów, urządzeń oraz usług sieciowych. Zasoby sieci mogą być monitorowane bezobsługowo, w oparciu o zautomatyzowane scenariusze działania. Administrator może otrzymywać z systemu powiadomienia o zdarzeniach krytycznych przez e-mail i SMS.

Rozwiązanie do monitorowania serwerów oparte na oprogramowaniu Nagios
Aplikacja Nagios oferuje: monitoring dostępności hostów; monitoring usług sieciowych (SMTP, POP3, HTTP, NNTP, ICMP, SNMP, FTP, SSH); monitornig zużycia zasobów systemowych (obciążenie procesora, wolny obszar dysku twardego, etc.); elastyczność i skalowalność rozbudowy za pomocą wtyczek, umożliwiających dostosowanie do prawie każdego środowiska sieciowego; automatyczne wykonywanie poleceń przy zmianie statusu monitorowanego zasobu.

Thomas-Krenn.AG oferuje kompletne rozwiązanie oparte o wydajny, kompaktowy serwer 1U (także w wariancie wysoko-dostępnego klastra) i oprogramowanie Nagios. Firma Thomas-Krenn.AG opracowała także wtyczkę, dzięki której aplikacji Nagios używać można do zdalnej kontroli wszystkich serwerów wyposażonych w moduł zdalnego zarządzania IPMI, także dystrybuowanych przez Thomas-Krenn.AG serwerów firmy Sun.

Najtańsze rozwiązanie Thomas Krenn z aplikacją Nagios dostępne jest od 28 682 zł. (cena netto).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200