Rozwiązanie DLP firmy GTB na polskim rynku

Na polskim rynku pojawiły się rozwiązania GTB Technologies do ochrony informacji poufnych za pomocą technologii tzw. odwrotnej zapory (Reverse Firewall). Oferowane przez GTB Technologies systemy DLP (Data Loss Prevention) zabezpieczają przed wyciekiem na zewnątrz poufnych danych poprzez sieć lub urządzenia końcowe.

Producent stosuje w urządzeniach opracowane przez siebie algorytmy wykrywania noszące nazwę Data Leakproof, a głównym modułem systemu jest GTB Inspector (tj. odwrotna zapora), która analizuje transmisję danych wychodzących z sieci. Z chwilą wykrycia danych chronionych w ilości przekraczającej wyznaczone wcześniej wartości progowe, system blokuje transmisję, tworzy wpis w raporcie o zabezpieczeniach, a w zależności od zdefiniowanych ustawień może powiadamiać za pośrednictwem poczty e-mail wyznaczonego menadżera lub administratora zabezpieczeń.

Rozwiązanie DLP firmy GTB na polskim rynku

DLP

Systemy DLP obsługują protokoły sieciowe włącznie z pocztą elektroniczną, komunikatorami i FTP oraz wykrywają zaszyfrowane treści. Użytkownik może rekonfigurować systemy, dopasowując je do przepustowości ruchu wychodzącego. Zastosowanie odwrotnej zapory, rozszerzonej o obsługę ruchu szyfrowanego za pomocą protokołu SSL, zapobiega również wysyłaniu danych wrażliwych lub poufnych przez punkty końcowe zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. W związku z ryzykiem utraty danych za pośrednictwem urządzeń przenośnych, takich jak laptopy i nośniki wymienne, producent udostępnia również moduł blokujący kopiowanie danych poufnych i zabezpieczający przenoszone informacje na urządzeniach końcowych. Chronionymi danymi mogą być np. numery kont bankowych, kart płatniczych lub hasła.

Zobacz również:

  • Przemysł przyszłości. Relacja z tegorocznej konferencji Przemysł 4.0.
  • Platforma Azure ochroni małe i średnie firmy przed atakami DDoS
  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200