Rozwiązania do sieci WLAN

Rok 2008 będzie przełomowy dla wyboru bezprzewodowej strategii w przedsiębiorstwach. Pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań, m.in. 802.11n, 4G, WiMAX, dualne telefony, VoWiFi, wewnętrzne systemy komórkowe. Nowe technologie będą dojrzewały i rozwijały się, co oznacza potrzebę zbudowania strategii mobilności, łączącej sieci lokalne i rozległe, urządzenia bezprzewodowe oraz aplikacje.

Rok 2008 będzie przełomowy dla wyboru bezprzewodowej strategii w przedsiębiorstwach. Pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań, m.in. 802.11n, 4G, WiMAX, dualne telefony, VoWiFi, wewnętrzne systemy komórkowe. Nowe technologie będą dojrzewały i rozwijały się, co oznacza potrzebę zbudowania strategii mobilności, łączącej sieci lokalne i rozległe, urządzenia bezprzewodowe oraz aplikacje.

Przy tak wielu rozwijających się technologiach, rok 2008 będzie rokiem niepełnych wdrożeń. Pojawią się jednak wdrożenia długoterminowe, które rozpocznie niezbędna aktualizacja infrastruktury. Komercyjne wdrożenia 802.11n, mobilnego 4G oraz FMC (Fixed-Mobile Convergence) są planowane na koniec roku. Szybkie sieci Wi-Fi następnej generacji to już codzienność, pomimo braku oficjalnego standardu IEEE 802.11n. Wielu klientów wstrzymuje się z zakupem tych rozwiązań. Widoczne jest jednak konsekwentne poszerzanie oferty sprzętu zgodnego z Draft 2.0 802.11n oraz usprawnianie i przygotowywanie infrastruktury na przyjęcie nowego standardu. Przedsiębiorstwom potrzeba dziś nie tylko zwiększenia szybkości połączeń bezprzewodowych, ale także skutecznej realizacji założeń konwergencji. Wdrożenie zunifikowanego środowiska transmisji danych, obrazu i głosu to jeszcze nie wszystko. Niezbędny jest plan wprowadzenia mobilności w środowisku sieci LAN i WAN. W potrzeby rynku doskonale wpasowują się dostawcy rozmaitych kontrolerów sieci bezprzewodowych, a także rozwiązań integrujących rozwiązania komórkowe z Wi-Fi. Tworzenie planu migracji do bezprzewodowego środowiska wymaga podjęcia ważnych decyzji. Rok 2008 będzie okresem rozpoczynającym dopasowywanie elementów bezprzewodowych do istniejących struktur sieciowych.

AirMagnet Laptop Analyzer

Rozwiązania do sieci WLAN

Analizator Laptop Analyzer służy do diagnozowania i rozwiązywania problemów w sieciach (działających w standardach 802.11 a/b/g/n) z poziomu urządzenia typu notebook. Narzędzie pozwala na pełną analizę bezpieczeństwa sieci na podstawie zawartych reguł, wykrywanie nieautoryzowanych urządzeń oraz błędów w konfiguracji i problemów z wydajnością. Ponadto analizator automatycznie wyjaśnia przyczyny problemu i udostępnia specjalistyczne narzędzia, pozwalające rozwiązać zaistniałe nieprawidłowości.

Alcatel-Lucent OmniAccess 4504

Rozwiązania do sieci WLAN

Najmniejszy model w nowej serii kontrolerów mobilności, zaprojektowanej do obsługi protokołu 802.11n. Ma rozbudowane mechanizmy obsługi usług VoWLAN oraz bezpieczeństwa, w tym uwierzytelniania, wykrywania i przeciwdziałania zagrożeniom ze strony niepowołanych użytkowników, kontroli dostępu, śledzenia położenia użytkowników i in. Kontroler obsługuje do 32 punktów dostępowych, dynamicznie zarządza kanałami radiowymi i może być instalowany w warstwie nakładkowej, bez konieczności wprowadzania zmian w istniejącej sieci.

Meru Networks System Meru Networks

Rozwiązania do sieci WLAN

Zestaw produktów i technologii, pozwalających scentralizować zarządzanie i zapewnić bezpieczeństwo. Zastosowano w nim takie technologie, jak kontrola ruchu bezprzewodowego i wirtualna komórka. Technologia wirtualnej komórki pozwala wszystkim punktom dostępowym pracować na tym samym kanale. Dzięki jej zastosowaniu nie ma konieczności wcześniejszego planowania rozmieszczenia kanałów w poszczególnych punktach sieci. Dużo prostsze staje się również rozszerzanie zasięgu sieci poprzez dodawanie kolejnych AP.

Motorola Enterprise Mobility AP-7131

Rozwiązania do sieci WLAN

Pierwszy punkt dostępowy (Access Point; AP) działający w standardzie 802.11n z trzema układami radiowymi. Jest on oparty na nowej, adaptacyjnej architekturze AP. Konstrukcja urządzenia łączy trzy układy radiowe 802.11n, które obsługują jednocześnie szybki dostęp kliencki, łączność z siecią kratową oraz dwupasmową ochronę przed włamaniami. Gniazdo rozszerzeń umożliwia modernizację trzeciego układu radiowego do obsługi technologii 3G/4G, takich jak WiMAX. Urządzenie zaprojektowało uznane włoskie biuro projektowe Giugiaro Design.

Allied Telesis WR4500

Rozwiązania do sieci WLAN

Seria zewnętrznych routerów bezprzewodowych, które mogą być wykorzystane do budowy hot spotów w miejscach publicznych. Seria składa się z trzech urządzeń: AT-WR4542 jest zewnętrznym routerem bezprzewodowym, wyposażonym w wewnętrzną antenę; AT-WR4561 oraz AT-WR4562 to przeznaczone odpowiednio do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz. Wraz z rozbudowanymi funkcjami trasowania wszystkie trzy modele mają wbudowaną zaporę ogniową IP oraz możliwość konfiguracji QoS. Urządzenia są zgodne ze standardem 802.11a/b/g/h.

D-Link Quadband Wireless N D-Link DIR-855

Rozwiązania do sieci WLAN

Router zgodny ze specyfikacją 802.11n, pracujący jednocześnie w dwóch pasmach: 2,4 oraz 5 GHz. Wyposażony jest w wysoko wydajny procesor, gigabitowy port WAN i 4 porty LAN. Wyświetlacz OLED prezentuje informacje na temat statusu sieci oraz urządzenia. Urządzenie ma system QoS. Zapora sieciowa i silne szyfrowanie (WPA2) gwarantują bezpieczną współpracę z internetem. Urządzenie obsługuje funkcje Windows Connect Now i Wi-Fi Protected Setup do szybkiego zabezpieczenia połączeń.

Edimax BR-6504n

Rozwiązania do sieci WLAN

Router pracuje zgodnie ze standardami 2.4 GHz IEEE802.11n Draft 2.0 i IEEE802.11g/b. Ma certyfikaty Wi-Fi Alliance, zapewnia transmisję danych o przepustowości 300 Mb/s oraz pozwala na znacznie większe pokrycie sieci bezprzewodowej. Urządzenie jest wyposażone w trzy odłączalne anteny, pracujące w technologii MIMO. Obsługuje zabezpieczenie ustawień w technologii Wi-Fi (Wi-Fi Protected Setup; WPS) z przyciskiem kasującym. W zakresie bezpieczeństwa realizuje szyfrowanie 64/128-bitowe WEP, WPA-PSK i WPA2-PSK.

Netgear ProSafe Wireless Access Controller

Rozwiązania do sieci WLAN

Kontroler, który pozwala na łatwą budowę i zarządzanie bezprzewodową architekturą WLAN, zapewniając lepszą łączność i wyższe bezpieczeństwo. Urządzenie realizuje roaming, dzięki czemu użytkownik może przemieszczać się w obrębie sieci bezprzewodowej bez ryzyka zerwania połączenia. WFS709TP obsługuje do 16 punktów dostępu i do 256 użytkowników. Inteligentne, bezprzewodowe rozwiązanie może obsługiwać do trzech bezprzewodowych kontrolerów, skonfigurowanych do obsługi maksymalnie 48 punktów dostępowych Netgear ProSafe.

Siemens EnterpriseCommunications HiPath MobileConnect

Rozwiązania do sieci WLAN

Rozwiązanie FMC (Fixed-Mobile Convergence) przeznaczone dla przedsiębiorstw, integrujące telefonię komórkową z korporacyjną siecią WLAN. System, oparty na otwartych standardach, współpracuje z dowolnymi urządzeniami obsługującymi m.in. technologię SIP i WLAN. Kluczowe cechy HiPath MobileConnect to roaming podczas rozmowy między GSM a WLAN, realizacja usługi jednego numeru korporacyjnego i jednej skrzynki pocztowej dla abonenta. System w pełni integruje się z korporacyjnym serwerem usług głosowych.

ZyXEL NWA - 3500

Rozwiązania do sieci WLAN

Punkt dostępowy wyposażony w wiele funkcji zwiększających efektywność w warunkach dużego obciążenia sieci bezprzewodowej, w tym dwa niezależne moduły radiowe w standardach 802.11a i 801.11b/g oraz możliwość nadawania priorytetów pakietom danych. Zaprojektowany z myślą o sieciach WLAN, działających w trudnych środowiskach transmisji fal radiowych. Dzięki niemu kilka lokalnych hot spotów działających w paśmie 2,4 GHz może być połączonych za pomocą radiowej sieci szkieletowej zrealizowanej w zakresie 5 GHz.


TOP 200