Rozwiązania dla nowoczesnej gospodarki

Pod takim hasłem odbył się w ub. tygodniu w Warszawie $Kongres Technologiczny$, zorganizowany przez firmy Polkomtel i Intel. Honorowym patronem kongresu był premier Leszek Miller, a gościem specjalnym Paul Otellini, prezes Intela.

Kongres, zorganizowany przez Polkomtel i Intel we współpracy z firmami HP, IBM, Microsoft, Nokia i Samsung, miał na celu odpowiedź na pytanie, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa. Podczas seminariów i wystąpień kongresowych prezentowano na praktycznych przykładach, jak skutecznie wykorzystywać nowoczesne technologie do osiągania korzyści biznesowych.

Polkomtel zaprezentował rozwiązania w zakresie optymalizacji kosztów telekomunikacyjnych w przedsiębiorstwie, Intel zapoznał uczestników ze swoją koncepcją przenośnego komputera wykorzystującego technologię Banias, HP wskazało praktyczne możliwości redukcji kosztów IT, a Microsoft zaprezentował ideę urzędu bez kolejek na przykładzie portalu Wrota Małopolski. Nokia przedstawiła możliwości mobilnego dostępu do informacji, a Samsung rozwój technologii w kontekście możliwości zastosowania GPRS, Javy i video streaming. Tematem prezentacji IBM była m.in. efektywność działania w obliczu transformacji i restrukturyzacji firmy.

Zobacz również:

  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

Naszym celem jest zachęcenie polskiego biznesu do optymalnego inwestowania w najnowsze rozwiązania teleinformatyczne, dlatego do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy menedżerów z ponad 2000 firm, reprezentujących praktycznie wszystkie sektory gospodarki - powiedział Leszek Kamiński, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej Polkomtel SA.

Szef Intela, Paul Otellini, w swojej prezentacji omówił trzy ery rozwoju branży IT. Po okresach przetwarzania danych na maszynach typu mainframe i następnie od lat 80. na komputerach PC, powoli wkraczamy w erę korzystania z coraz powszechniejszych urządzeń łączących funkcje komputera przenośnego i aparatu komunikacyjnego (przykładowe narzędzia to PDA i handheldy, oraz aplikacje: MMS czy instant messaging). Proces konwergencji i mobilności przyspiesza rozwój Internetu - w ciągu 5 lat 10-krotnie zwiększyła się liczba użytkowników światowej sieci. Czynnikiem dynamizującym - zdaniem Otelliniego - jest także rozwijanie i integracja nowych technologii procesorów. Pełna konwergencja - dostęp do danych w dowolnym czasie, miejscu i z dowolnego urządzenia - ma nastąpić niebawem, przekonywał szef Intela.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200