Rozwiązania digital signage i audio-video w dobie pandemii

Materiał promocyjny Pandemia COVID-19 dała się we znaki wszystkim. Odcisnęła piętno zarówno na naszym życiu zawodowym jak i prywatnym. Jeszcze kilka lat temu nikt nie podejrzewał, że większość naszych spotkań będzie odbywać się online. Dzisiaj to właściwie jedyna możliwość kontaktu zawodowego. Nawet jeżeli za jakiś czas wrócimy do biur i do tego, co przed pandemią było w dzisiejszym spostrzeżeniu normalnością, wiele z trendów, który pojawiły się w naszej rzeczywistości w ostatnich miesiącach pozostanie z nami na stałe.

Spotkania na odległości i wideokonferencje nigdy nie cieszyły się takim zainteresowaniem jak ostatnio. Wzrost sprzedaży w tym sektorze zaskoczył samych producentów sprzętu, o czym świadczą długie listy zamówień. Sprzedaż kamer internetowych oraz prostych zestawów wideokonferencyjnych wzrosła o ponad 500 % w stosunku do analogicznego okresu sprzed pandemii. Wirus nie dał nam wyboru. Połączenia audio-video pozwalają pracownikom rozsianych w domach na codzienny kontakt. Nawet konferencje, targi, które zawsze gromadziły szeroką, kilkusetosobową publiczność, dzisiaj skupiają uczestników przed monitorami.

Wideokonferencja – na co zwrócić uwagę

Początkowo największym zainteresowaniem cieszyły się najtańsze rozwiązania w postaci stacji roboczych z wmontowaną kamerką. Wraz z postępem pandemii i zataczającą coraz większe kręgi pracą zdalną dedykowany system konferencyjny stał się koniecznością. Musi spełniać jednak kilka kryteriów, aby współpraca przebiegała sprawnie i komfortowo dla obu stron.

Przede wszystkim niezawodny system audio, który zapewni transmisję głosu uczestników na wysokim poziomie, bez sprzężeń i szumów. W zaawansowanych systemach wideokonferencyjnych istnieje także możliwość podłączenia kilku kierunkowych mikrofonów, które obsłużą nawet 30-osobową salę konferencyjną.

Nie ma wątpliwości, że za jakość i ergonomię spotkania odpowiada kamera. Ciekawym rozwiązaniem są dostępne na rynku kamery adaptacyjne, które automatycznie dostosowują się do liczby uczestników, z aktywnym autofocusem oraz zoomem.

Ostatni element całego systemu, ale wydaje się, że najważniejszy – ekran multimedialny.

Rozwiązania digital signage i audio-video w dobie pandemii

Od jego wielkości i jakości zależy to w jakim stopniu będziemy mieli wrażenie uczestniczenia w realnym spotkaniu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się ekrany LED. Zapewniają one nieskazitelny obraz o wysokiej jasności i kontraście. Ponadto moduły LED umożliwiają zbudowanie ekranu o dowolnych wymiarach, bez widocznych połączeń – jest to główna przewaga nad technologią LFD. Dodatkowo, ekrany LED są energooszczędne, wydzielają mniej ciepła, więc nie wymagają stosowania systemów wentylacji. Ważna jest łatwość serwisowania – uszkodzone moduły można wymienić bez konieczności wyłączania ekranu.

Z punktu widzenia uczestnika wideokonferencji ważny jest fakt, że mają matową powierzchnię, dzięki czemu nie odbijają się w nich okna lub elementy wyposażenia sali konferencyjnej.

Naszym najnowszym produktem przygotowanym z myślą o profesjonalnych systemach wideokonferencyjnych są moduły xledpro z serii Conference. Modułowa budowa, ultra cienka konstrukcja na bazie aluminiowych kabinetów, energooszczędność, wysoka jasność, szerokie kąty widzenia to główne parametry naszego flagowego produktu. Inwestycja w zaawansowany system wyposażony w profesjonalny wielkoformatowy ekran LED pozwoli na bezawaryjną, długoletnią pracę – ekrany LED charakteryzują się średnim czasem eksploatacji na poziomie 100.000 godzin, jest to ponad dwa razy dłuższy czas w porównaniu do monitorów LFD.

Idealnym tego przykładem jest ekran xledpro 136”, który w połączeniu z wideokonferencją Logitech Rally stanowi najbardziej naturalny w odbiorze i przekazie system do zdalnej kolaboracji. Natywna współpraca z MS Teams, Google Meet czy Zoom, intuicyjna obsługa z poziomu własnego komputera lub opcjonalnego ekranu dotykowego sprawia, że codzienne prowadzenie spotkań w trybie zdalnym to prawdziwa przyjemność.

Spacer 3D – wirtualna alternatywa dla kultury

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa zmuszająca świat biznesu do zmiany dotychczasowych zasad funkcjonowania, skłania także firmy takie jak Statim Integrator do natychmiastowego reagowania i dostosowania swojego biznesu. Praca zdalna, zaawanasowane systemy wideokonferencyjne to nasza codzienność. Jak maja jednak funkcjonować branże, które nie mogą przenieść swojego biznesu do domu, jak na przykład galerie, muzea, wystawy, czy inne miejsca, które żyją z odwiedzin turystów, czy swoich klientów? Showroom Statim Integrator jest przykładem, że ciekawe wnętrza, można zaprezentować także w święcie wirtualnym. Idealnie sprawdza się w tej sytuacji spacer wirtualny. Specjalna technologia pozwala zeskanować pomieszczenia o przeróżnych metrażach, opisać poszczególne elementy wystroju czy wystawy, dzięki czemu zwiedzający będzie miał możliwość „podejść” do konkretnej ekspozycji dosłownie na wyciągnięcie ręki. Taka technologia umożliwi instytucjom między innymi tym związanym ze sztuką być nadal otwartym dla zwiedzających. Statim Integrator ma w planach zrealizowanie takiego przedsięwzięcia w najbliższych tygodniach. Dzięki temu miejsce, które od kilku tygodni jest zamknięte dla szerokiej publiczności na nowo będzie tętnić życiem.

Rozwiązania digital signage i audio-video w dobie pandemii

W Statim Integrator od 25 lat dostarczamy niezawodne usługi IT w szczególności IT Enterprise. Współpracujemy z największym na świecie producentem rozwiązań IT – Dell Technologies. Dzięki cyfrowej transformacji systemów AV w firmie powstał wyspecjalizowany dział – Audio Video/Digital Signage. Ta synergia czyni Statim wyjątkowym w świecie biznesu, gdyż oferta zawiera pełen wachlarz usług i technologii umożliwiający kompleksową obsługę Klientów. Oprócz małych i średnich przedsiębiorstw Statim obsługuje duże grono klientów korporacyjnych. Od wielu lat mocno istnieje na rynku zamówień publicznych.

Firma w ciągu 6 lat zainstalowała na terenie Unii Europejskiej ponad 650 ekranów LED o łącznej powierzchni przekraczającej 3500 m2. W 2017 roku opracowała własne moduły LED promowane pod marką xledpro. Realizacje Statim znajdują się w największych centrach handlowych w Polsce, Niemczech, Finlandii, Rumunii, Czechach, Chorwacji, Estonii, Słowenii, Anglii, Serbii, Bułgarii, Bośni i Hercegowinie oraz na Węgrzech, Litwie, Łotwie i Słowacji.

Zapraszamy do kontaktu.

Magdalena Nawrat, Dyrektor Marketingu i Komunikacji

tel. 536 857 257, [email protected]

Statim Integrator, ul. Głogowska 3, 01-743 Warszawa

Tel. +48 22 832 11 70, [email protected]