Rozwiązania chmurowe Scaleway będą dostępne na platformie ArrowSphere

Dostawca rozwiązań technologicznych Arrow Electronics, podpisał umowę z firmą Scaleway (specjalizującą się w świadczeniu usług multi-cloud dedykowanych dla startupów i deweloperów), która przewiduje iż chmury publiczne Scaleway będą dostępne za pośrednictwem usług świadczonych przez ArrowSphere.

Foto: Sigmund/Unsplash

Scaleway daje możliwość tworzenia, wdrażania i skalowania infrastruktury w chmurze publicznej, a umowa pozwoli firmom testować i rozwijać ponad 40 usług chmurowych, przy czym Scaleway oferuje własne oprogramowanie do orkiestracji zasobów obliczeniowych, zapewniając użytkownikom dostęp do europejskich zasobów chmurowych za pośrednictwem odpowiednich interfejsów API.

Platforma ArrowSphere pomaga partnerom handlowym w zarządzaniu, różnicowaniu i skalowaniu ich oferty w chmurze. Portfolio platformy obejmuje wielu dostawców usług hiperskalowych, a także publiczne i prywatne usługi IaaS, PaaS, SaaS i oprogramowanie w chmurze. ArrowSphere zapewnia zarządzanie cyklem życia chmury z funkcjami takimi jak zautomatyzowane dostarczanie, kompleksowa integracja rozliczeń, raportowanie i analityka predykcyjna. Oferuje również zintegrowany DevOps i konfigurowalne witryny, które umożliwiają klientom końcowym zarządzanie własnymi transakcjami.

Zobacz również:

  • Chmura prywatna – opcja warta rozważenia
  • Apple i Arm stawiają na długofalową współpracę
  • Intel i Tower będą ze sobą ściśle współpracować

Eric Gourmelen, Vice President IT Arrow, powiedział: "Suwerenność danych i zgodność z GDPR są kluczowymi kwestiami dla naszych partnerów i ich użytkowników końcowych. Nasza współpraca ze Scaleway wzmacnia naszą ofertę rozwiązań w chmurze zlokalizowanych w Europie. Dzięki programowi 'ArrowSphere fast onboarding' uruchomionemu na początku tego roku, jakości naszych API oraz wiedzy technicznej obu firm, integracja oferty Scaleway w ArrowSphere nastąpiła bardzo szybko."

Z kolei Yann Lechelle, CEO Scaleway, powiedział: "Jesteśmy zachwyceni, że podpisaliśmy tę umowę z Arrow. Dodanie Scaleway do ArrowSphere ułatwi partnerom dostęp do naszego ekosystemu rozwiązań w chmurze. Nasze rozwiązania są zaprojektowane i zbudowane tak, aby ze sobą współpracowały. Każdy element, który obejmuje moduły obliczeniowe, pamięci masowej i sieciowe, można dodać do projektu za pomocą zaledwie kilku kliknięć, dzięki czemu infrastruktura może rosnąć i uelastyczniać się w zależności od potrzeb".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200