Rozwiązania DGT w Iraku

Inżynierowie z gdańskiej firmy DGT budują system telekomunikacyjny dla całej polskiej strefy stabilizacyjnej. Wspierają oni wojskowych specjalistów łączności w jego instalacji i bieżącej rozbudowie. Instalacja oparta zostanie o polowy system telekomunikacyjny DGT 3450 WW.

Cały system składać się będzie docelowo z kilkunastu mobilnych central DGT 3450 WW wraz z pulpitami dyspozytorskimi i aparatami systemowymi. Instalacja obejmie zasięgiem teren całej polskiej strefy stabilizacyjnej w Iraku. Korzystać z niego mają jednak nie tylko polscy żołnierze. Sprzęt posłuży także przedstawicielom innych wojsk w polskiej strefie np. jako centrale tranzytowe i operacyjne.

System połączy ze sobą sztaby i dowództwa polskiego kontyngentu, obozy, a nawet poszczególne namioty żołnierzy. Do transmisji wewnątrz obozów wykorzystane zostaną połączenia sieciowe. Obozy połączą radiolinie. Łączność międzynarodową zapewni przekaz satelitarny.

Zobacz również:

„Nasze systemy polowe wykorzystywano już w trakcie działań pokojowych naszych żołnierzy w Bośni, Kosowie i Afganistanie” – mówią przedstawiciele DGT.