Rozwiązania Cisco Collaboration dla mobilnych użytkowników

Cisco zaprezentowało kilka nowych rozwiązań Collaboration zaprojektowanych z myślą o ułatwieniu komunikacji członkom roboczych zespołów, którzy posługują się mobilnymi urządzeniami, wykorzystując prywatny sprzęt.

Rozwiązania Cisco Collaboration dla mobilnych użytkowników

Firma wprowadziła do oferty Cisco Expressway – bramkę sieciową gwarantującą bezpieczeństwo bez konieczności rejestracji z poziomu urządzenia, zakładania kont czy używania haseł. Rozwiązanie Cisco Expressway, będące jednym z elementów architektury Collaboration Edge, zapewnia komunikację za pomocą rozwiązań głosowych, komunikatorów oraz wideo z punktów końcowych Jabber i TelePresence. Kolejne rozwiązanie to Jabber Guest. Korzysta ono z funkcjonalności Cisco Expressway i oferuje „gościnny dostęp” osobom spoza przedsiębiorstwa, dzięki czemu mogą się komunikować z pracownikami firmy z poziomu przeglądarki i na urządzeniach mobilnych. Firma zaprezentowała też kolejną generację rozwiązań Cisco TelePresence MX300, które pozwalają czterem punktom końcowym nawiązać jednoczesne połączenie bez konieczności korzystania z jednostki kontrolującej (MCU). Kolejny produkt to Cisco Prime Collaboration. Oferuje on działom IT jednolitą platformę, pozwalającą zarządzać większością produktów Cisco, z jej poziomu można wdrażać serwery, konfigurować telefony na biurkach użytkowników czy aplikację Jabber na ich laptopach, zarządzać funkcjami i czuwać nad niezawodnością usług.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200