Rozszerzone kadry

Simple wprowadziła do sprzedaży trzy nowe moduły oprogramowania.

Simple wprowadziła do sprzedaży trzy nowe moduły oprogramowania.

Warszawska firma wprowadziła na rynek nowe moduły oprogramowania finansowo-księgowego Simple-System. Rozszerzenie funkcjonalne systemu dotyczy głównie części kadrowo-płacowej. Dodano moduły: Simple-Karty Pracy (Simple-KP) dla firm produkcyjnych oraz Simple-Rozliczanie Czasu Pracy (Simple-RCP).

Płace i magazyn

Moduł Simple-RCP pozwala na automatyczne przesyłanie danych dotyczących czasu pracy (m.in. nadgodzin) z tzw. systemu użytkownika do modułów Kadry/Płace. Umożliwia on także rejestrowanie godzin przyjścia i wyjścia z pracy. Z kolei podstawowym zadaniem modułu Simple-KP jest rozliczanie pracownika z wykonania różnych czynności w określonym czasie według jego czasu pracy i obowiązujących stawek, jak również przesłanie i rejestracja tych informacji w module kadrowo-płacowym.

Ponadto firma wprowadziła do sprzedaży nowy moduł o nazwie handlowej Simple-Gospodarka Magazynowa (Simple-GMN), który zaprezentowano po raz pierwszy w kwietniu br. podczas poznańskich targów Infosystem. Zastąpi on dotychczas oferowany moduł Simple-Gospodarka Materiałowa. Moduł ten został przygotowany na bazie nowych narzędzi, co - zdaniem przedstawicieli producenta - przyspieszy czas wykonywania w nim poszczególnych operacji. Zadaniem tej części Simple-System jest ewidencja obrotu magazynowego, połączona z obsługą przyjęć towarów krajowych i zagranicznych. Może on pracować w wersji wielozakładowej lub w strukturze rozproszonej (centrala i oddziały). Simple-GMN współpracuje z kasami i drukarkami fiskalnymi. Obecnie trwa także przygotowywanie nowej wersji Simple-System, wzbogaconej o moduł Kopiowanie Obiektów przeznaczonej dla przedsiębiorstw wielozakładowych lub pracujących w strukturach rozproszonych.

Renesans na NT

Drugim systemem sprzedawanym przez Simple w Polsce jest oprogramowanie Renesans CS, amerykańskiej firmy Ross Systems. W ofercie Simple produkt ten znajduje się od półtora roku. Jest to system do wspomagania zarządzania przeznaczony dla dużych przedsiębiorstw. Stanowi on uzupełnienie oferty Simple, której własne oprogramowanie skierowane jest do małych i średnich firm. Do tej pory system sprzedawany był wyłącznie na platformy unixowe. Przed dwoma tygodniami odbyła się premiera Renesans CS dla systemu operacyjnego Windows NT. Obecnie trwa polonizacja tej wersji, która - jak zapewniają przedstawiciele Simple - zakończy się jeszcze w tym roku.


TOP 200