Rozpracowujemy Bartona

Znamy już wzór tłumaczący jak należy interpretować oznaczenia poszczególnych modeli procesorów AMD i jakie rzeczywiste częstotliwości taktowania charakteryzują poszczególne wersje.

Znamy już wzór tłumaczący jak należy interpretować oznaczenia poszczególnych modeli procesorów AMD i jakie rzeczywiste częstotliwości taktowania charakteryzują poszczególne wersje. Jest to interesujące z punktu widzenia nowego procesora AMD z rdzeniem Barton, który nie daje się zakwalifikować do określonych grup XP+ ze względu na zwiększoną pojemność pamięci podręcznej.

Dla przypomnienia dodajmy, że Barton to procesor AMD Athlon, który nie wszedł jeszcze do masowej produkcji. Ma się on charakteryzować zwiększoną do 512 KB pojemnością pamięci cache drugiego poziomu i wyposażeniem w rdzeń Thotoughbred.

Zobacz również:

  • Luka „Zenbleed” w AMD pozwala hakerom wykradać dane z procesorów Ryzen

W stosunku do zwykłego Thoroughbreda z pamięcią podręczną cache L2 o pojemności 245 KB, do oznaczenia Bartona będzie trzeba dodać 600 jednostek wydajności (odnosząc się do symboli stosowanych przez AMD).

Tak więc Athlon Thoroughbred XP 2000+ pracujący z częstotliwością taktowania 1,67 GHz w wydaniu z podwojoną pamięcią będzie występował pod nazwą Athlon Barton XP 2600+ (częstotliwość taktowania pozostaje bez zmian). Tak samo należy interpretować symbole pozostałych modeli tych serii np.: Athlon Thoroughbred XP 2200+ (1,8 GHz) = Athlon Barton XP 2800+.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200