Rozpoczynają się Dni Otwarte ECDL

Od dzisiaj do niedzieli, 29 marca, trwa ogólnopolska akcja popularyzująca podnoszenie umiejętności posługiwania się narzędziami informatycznymi oraz poświadczania ich certyfikatem ECDL.

Akcja informacyjna jest przeprowadzana w Centrach Egzaminacyjnych ECDL oraz w Laboratoriach ECDL w całej Polsce. W ramach Dni Otwartych ECDL organizowane są m.in. wykłady, konferencje, szkolenia, pokazowe egzaminy i konkursy z nagrodami. Tradycyjnie odbędą się także konkursy na najlepsze Centra Egzaminacyjne ECDL, Laboratoria ECDL oraz na najlepszych egzaminatorów ECDL. Dni Otwarte ECDL organizowane są w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, nad którym Computerworld Polska ma patronat medialny.

W trakcie Otwartych dni ECDL 24 marca, rozegrane będą konkursy dla uczniów w dwóch warszawskich gimnazjach. Uczniowie, będą musieli wykazać się umiejętnością korzystania z popularnych bezpłatnych aplikacji na tablety i smartfony.

Zobacz również:

  • Copilot w wersji biznesowej jest już ogólnodostępny
  • ABW przyznało platformie zabezpieczeń firmy Samsung certyfikat ochrony kryptograficznej

Zespoły dwuosobowe zostaną wyposażone w tablety, na których zainstalowano kilka przydatnych programów. Zawodnicy będą mieli za zadanie między innymi zmierzyć wysokość budynku, odległość, kąt nachylenia, wyznaczyć najkrótszą trasę rowerową, wyszukać potrzebnych informacji na stronach internetowych, zaplanować dojazd między wyznaczonymi miejscami. Dla najlepszych przygotowano ciekawe nagrody, takie jak tablety lub smartfony, możliwość bezpłatnego podejścia do egzaminu ECDL oraz gadżety. Szykuje się bardzo ciekawa rywalizacja i zabawa. O godz. 9.45 z zadaniami zmierzą się uczniowie w Zespole Szkół Nr 51 im. Ignacego Domeyki i Gimnazjum Nr 77, a o godzinie 13:30 w szranki staną uczniowie Zespołu Szkół nr 124 w Warszawie i Gimnazjum nr 73 im. Jerzego Huberta Wagnera.

Rozpoczynają się Dni Otwarte ECDL
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200