Rozpoczyna się Novell BrainShare 2001

Podczas odbywającej się w Salt Lake City imprezy firma zaprezentuje oprogramowanie NetWare 6 i GropuWise 6 oraz będzie promować nowo przyjętą strategię - "one Net".

Podczas konferencji BrainShare Novell przedstawi najnowsze wersje systemów NetWare 6, oprogramowania GropuWise 6 i eDirectory 9. Firma będzie promować wiele nowych funkcji dostępnych w NetWare 6, takich jak iFolder, umożliwiający przechowywanie na serwerze pełnej informacji o pulpicie stacji roboczej użytkownika czy tzw. usług dynamicznych portali, które zaimplementowano w najnowszej wersji tego systemu.

Novell zapowiedział także prezentację oprogramowania o nazwie kodowej Buletproof, dzięki któremu stanie się możliwy bezprzewodowy dostęp do poczty elektronicznej i kalendarza systemu GroupWise 6. Bezprzewodowa synchronizacja danych ma być jedną z kluczowych funkcji tego oprogramowania.

Zobacz również:

  • Premiera iPhone'a 14 w drugim tygodniu września

Firma będzie prezentować również najnowszą wersję systemu Novell OnDemand Services. Realizowane przez to oprogramowanie usługi NDS eDirectory wzbogacono w opracowaną przez firmę Novetrix technologię cienkiego klienta, oferującą zdalny dostęp do aplikacji na platformę Windows. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy będą mogli zdalnie uruchamiać i pracować na aplikacjach, takich jak Microsoft Office w różnego rodzaju środowiskach sieciowych.

BrainShare będzie również okazją do zapoznania zebranych ze szczegółami strategii "one NET", która zakłada, że firma zajmie się dostarczaniem kompleksowych systemów i usług sieciowych. Odejście od polityki koncentrowania się na rozwoju aplikacji sieciowych będzie realizowane przy wsparciu firmy konsultingowej Cambridge Technology Partners (CTP), wykupionej niedawno przez Novella za 266 mln USD.

Nowym dyrektorem wykonawczym w Novellu będzie dotychczasowy szef CTP Jack Messman.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200