Rozpoczyna się 12. edycja rankingu Deloitte Technology Fast 50

Firma doradcza Deloitte rozpoczyna w Europie Środkowo-Wschodniej poszukiwanie najszybciej rozwijających się firm technologicznych.

Czytaj też:

Najcenniejszą marką na świecie okazał się...

...Apple, wyprzedzając Google, który zajmował pozycję lidera przez ostatnie 4 lata wynika z tegorocznego rankingu najcenniejszych marek świata BrandZ Top 100 przygotowywanego przez firmę Millward Brown Optimor. W pierwszej trójce BrandZ Top 100 znalazł się jeszcze IBM. Branża ICT ogólnie zdominowała czołówkę. Aż 6 marek to firmy IT lub telekomunikacyjne. A wśród wszystkich 100 marek aż 33% to byli przedstawiciele firm ICT.

Ranking organizowany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej obejmującym firmy z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny oraz Litwy.

Polska przez ostatnie 7 lat z rzędu znajdowała się na podium rankingu w naszym regionie Europy. W konkursie w 2010 r. na pierwszym miejscu - drugi rok z rzędu - znalazła się polska firma Netmedia. Nasz kraj był również najliczniej reprezentowany w zestawieniu. W 50. firm znalazło się aż 11 polskich spółek.

"Program od lat przyciągał innowacyjne firmy, które w większości działały w branży internetowej oraz sektorze oprogramowania i telekomunikacji. Wraz z narastającą dojrzałością tych branż jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak będzie kształtować się struktura finalistów w roku 2011 i jakie nowe gwiazdy innowacyjności pojawią się w rankingu. Mamy nadzieję, że jak co roku pojawi się kilka nowych., ciekawych pomysłów i spółek" - mówi Dariusz Nachyła, partner odpowiedzialny w Europie Środkowo-Wschodniej za usługi dla sektora Technologii, Mediów i Telekomunikacji w Deloitte. "Poprzez program chcemy wykazać, że innowacje na skalę globalną powstają również w Polsce. Deloitte zamierza wspierać rozwój dynamicznie rozwijających się firm poprzez promocję ich sukcesów" - dodaje.

"Dla nas dwukrotne zwycięstwo w tym prestiżowym rankingu to duży sukces, który potwierdza trafność obranej przez nas strategii rozwoju. Uzyskane wyróżnienie najszybciej rozwijającej się firmy nowych technologii w regionie centralnej i wschodniej europy bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, co oczywiście pomaga w relacjach z partnerami, kontrahentami i klientami"- powiedział Andrzej Wierzba, prezes Netmedia, zwycięzcy rankingów z 2009 i 2010 roku.

Ranking posiada kategorię główną Technology Fast 50 oraz dwie podkategorie: Wschodzące Gwiazdy oraz Wielka Piątka. Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych.

Kryteria ogólne dla wszystkich kategorii:

  • spółka opracowuje lub wytwarza autorskie technologie i/lub ponosi istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
  • posiada strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
  • posiada siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie.

Kryteria szczegółowe dla firmy w kategorii głównej:

  • działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
  • w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 tys. euro.

Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii "Wschodzące Gwiazdy":

  • historia działalności jest nie krótsza niż trzy lata, ale nie dłuższa niż pięć lat,
  • w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 30 tys. euro.

Kryteria szczegółowe dla firmy w podkategorii "Wielka Piątka":

  • działa na rynku co najmniej od pięciu lat,
  • w rozpatrywanych okresach rocznych osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 tys. euro, z tym że w ostatnim rozpatrywanym roku osiąga przychody operacyjne nie mniejsze niż 25 mln euro.

Formularz rejestracyjny on-line oraz szczegółowe warunki udziału znajdują się na stronie internetowej www.deloitte.com/fast50ce. Firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 8 lipca 2011r. Ogłoszenie wyników nastąpi w październiku 2011 r. Podobnie jak w latach poprzednich zwycięzcy konkursu regionalnego będą automatycznie nominowani w konkursie ogólnoeuropejskim - Technology Fast 500 EMEA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200