"Rozpalone" DVD

Pioneer poinformował, że niektóre egzemplarze produkowanych przez firmę czytników i nagrywarek DVD mogą podczas pracy rozgrzewać się do temperatury mogącej uniemożliwić pracę, a nawet uszkodzić nośnik.

Według przedstawiciele firmy, problem pojawia się szczególnie często podczas nagrywania płyt z DVD-R z prędkością 4x oraz nośników DVD-RW z prędkością 2x. Jeśli urządzenie (a dokładniej rzecz ujmując - soczewka) rozgrzeje się do zbyt wysokiej temperatury, nagrywarka przestanie działać - "ruszy" po ostudzeniu.

Problem można usunąć, pobierając ze strony internetowej Pioneera specjalne oprogramowanie, które kontroluje pracę napędu. Występuje on w napędach sprzedawanych pod nazwą handlową "Superdrive"; urządzenia te są montowane m.in. w przenośnych komputerach Compaq, Apple oraz Sony (przedstawiciele tych firm już zapowiedzieli udostępnienie własnych patchów).

Więcej informacji:

http://www.pioneerelectronics.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200