Rozmowy w t(ł)oku

Do niedawna brakowało rodzimych produktów obsługujących rozmowy głosowe. Pierwszym stał się w 2001 r. LabnetPhone, ale już wkrótce po nim furorę zaczął robić Tlen.pl, dzieło firmy MediaOne, który od wersji 3.0 pozwala rozmawiać za pomocą głosu.

Wkrótce do tego grona dołączył Gadu-Gadu (4.93), ale doświadczenie pokazuje, że Tlen.pl realizuje tę funkcję najlepiej.

Trzeba przyznać, że jakość transmisji głosowej jest zaskakująco dobra, zauważalnie lepsza niż u jej najgroźniejszego konkurenta. Tlen zestawia połączenie dwóch kont zarejestrowanych na serwerze - sama transmisja przebiega już między komputerami. Program śledzi parametry techniczne transmisji i w razie potrzeby informuje o zatorach, sugerując obniżenie dopuszczalnej prędkości. Tę zaś można dynamicznie regulować za pomocą menu.

Zobacz również:

  • Zoom szuka szans na dalszy rozwój. Chce zainteresować klientów korporacyjnych
  • Nowoczesna sala konferencyjna - jakie wyposażenie warto wybrać?

Tlen to także zestaw typowych funkcji komunikatora - wiadomości, chat, wieloosobowa konferencja, poczta elektroniczna, SMS i wysyłanie plików. Program korzysta też z bazy kont Gadu-Gadu, umożliwiając kontakt tekstowy z rzeszą jego użytkowników, co zresztą stało się przyczyną sporów między twórcami obu pakietów.

Zwraca uwagę rozbudowany system konfiguracji programu oraz efektywny mechanizm wyszukiwania kontaktów w bazach obu komunikatorów. Tlen pozwala wykorzystać jedną bazę kontaktów na różnych komputerach, natomiast osoby korzystające w jednej maszyny mogą się posługiwać różnymi profilami.

http://www.tlen.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200