Rozmowy bez limitów z Ameryką

Firma telekomunikacyjna Dyad Group rozpoczyna świadczenie tanich długodystansowych usług telefonicznych w Polsce, oferując w abonamencie od 200 złotych, nietaryfikowane i nielimitowane połączenia głosowe ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

W ramach abonamentu i kilku dostępnych taryf, Dyad oferuje też rozmowy międzynarodowe z innymi państwami, w cenie niższej o około 80% od obowiązujących w kraju taryf.

22 października firma Dyad Group ogłosiła oficjalnie udostępnienie na polskim rynku usługi telefonii internetowej Dyad DigiPhone, opartej na protokole sygnalizacyjnym SIP (Session Initiation Protocol). Firma rozpoczęła działalność od oferty nielimitowanych w czasie połączeń z numerami w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, za miesięczną opłatą abonamentową około 200 zł.

Zobacz również:

W ramach abonamentu, stawki za inne połączenia międzynarodowe oferowane przez firmę są najniższe z dostępnych w Polsce (Berlin, Londyn, Amsterdam – za 0,20 zł/min; Moskwa, Sydney, Tel Aviv – 0,24 zł/min, także wiele innych). Opłaty te są naliczane bez względu na porę łączenia, codziennie we wszystkie dni tygodnia oraz przez cały okres opłaconego abonamentu za wskazaną w taryfikatorze usługę. Wszystkie połączenia przychodzące są wolne od opłat.

Klienci Dyad nie korzystają z pośrednictwa jakiegokolwiek operatora telekomunikacyjnego, lecz z bezpośredniego połączenia z amerykańskim systemem telekomunikacyjnym. Linie komunikacyjne Dyad DigiPhone są częścią amerykańskiego systemu telefonicznego z dostępem przez Internet, co umożliwia klientom bezpośrednie realizowanie połączeń wychodzących według amerykańskiej numeracji telefonicznej.

Połączenia między dwoma dowolnymi użytkownikami usługi Dyad DigiPhone (ponad 50 tys. użytkowników w USA) nie podlegają taryfikacji. Pozwala to klientom tej usługi na realizację bezpłatnych połączeń (poza ceną abonamentową) między przedsiębiorstwami zlokalizowanymi w różnych częściach świata.

Operująca w Ameryce (od niedawna także u sąsiadów w Czechach) firma Dyad korzysta z technologii opartej na protokole SIP, która umożliwia klientom nawiązywanie cyfrowych połączeń poprzez bramki internetowe przyłączone do amerykańskiego systemu telefonicznego. Korzystanie z usługi telefonicznej nie wymaga ani komputera, ani specjalnego oprogramowania czy dedykowanego telefonu, lecz jedynie dostępu do Internetu.

Aby skorzystać z usług DigiPhone jest potrzebna firmowa przystawka telefoniczna Dyad ATA (przekazywana w depozyt za kaucją), instalowana indywidualnie przez klienta mającego dostęp do Internetu. Zabierając ze sobą w podróż przystawkę ATA, można mobilnie korzystać z usług DigiPhone wszędzie tam, gdzie istnieje kontakt z Internetem.

„Usługę DigiPhone firma Dyad kieruje głównie do klientów korporacyjnych, potrzebujących częstych kontaktów z zagranicznymi kontrahentami (nie mniej niż 15 min dziennie). Zwykle mają oni dostęp do szybkich łączy (o przepływności użytecznej minimum 90 kb/s) oraz stały adres IP. Także każdy indywidualny klient, który płaci miesięcznie około 280 złotych za połączenia międzynarodowe i ma dostęp do łącza internetowego z adresem IP, może zaoszczędzić korzystając z usługi Dyad" – powiedział Pesko, szef usługi Dyad DigiPhone.

Więcej o usłudze DigiPhone:http://www.dyadgroup.com .


TOP 200