Rozbudowana sieć Supermedia

Dostawca usług internetowych, spółka Super Media, zakończyła jeden z etapów rozbudowy sieci światłowodowej.

Dostawca usług internetowych, spółka Super Media, zakończyła jeden z etapów rozbudowy sieci światłowodowej w Warszawie. Spółka posiada kilkanaście punktów dostępowych po obu stronach stolicy.

"Kolejne etapy budowy sieci obejmą peryferyjne dzielnice miasta. Punkty dostępowe tworzone będą dynamicznie, w zalezności od potrzeb klientów, ale na początku będzie ich około 30-40", wyjaśnił Andrzej Padziński, kierownik ds. marketingu w Super Media.

Zobacz również:

Provider nie planuje budowy własnej sieci światłowodowej na terenie kraju. Obecnie firma ma podpisaną umowę z Telia International Carrier i wykorzystuje jej sieć szkieletową TeliaNet, a w jej ramach łącza - 155 MB/s do Hamburga i 45 Mb/s do Sztokholmu.

Warszawska sieć szkieletowa Super Media zbudowana została w oparciu o sprzęt ATM firmy Cisco. Zastosowane zostały przełączniki ATM z rodziny Catalyst MSR 8500 i routery serii 7200, a w warstwie dostępowej przełączniki Catalyst 3500 i Catalyst 2900. Przełączniki Catalyst 2900 wyposażone są w moduły ATM STM-1 co rozszerza możliwość dołączania użytkowników do sieci ATM przez porty adaptacyjne FastEthernet. W obecnej ofercie warszawskiej spółki dostępne są łącza dzierżawione o przepływności do 2 Mb/s, 34 Mb/s, 155 Mb/s i 622 Mb/s.


TOP 200