Rozbudowa ComArchu

Spółka rozpoczęła budowę nowego centrum rozwoju oprogramowania na terenie Parku Technologicznego w Krakowie. Pierwszy etap inwestycji pochłonie ok. 25 mln zł. Nowe laboratoria firmy, mogące pomieścić 400 osób, mają ruszyć już w przyszłym roku. Do 2006 r. na inwestycje w centrum ComArch przeznaczy nawet 80 mln zł. Docelowo w nowym ośrodku będzie pracować 1300 osób.

Rozbudowa ComArchu

"Pierwsza łopata" Janusza Filipiaka, szefa ComArchu

Decyzję o rozbudowie podjęto z dwóch powodów. ComArch w bieżącym roku zatrudni łącznie 400 nowych pracowników (do czerwca zatrudnił już 200). W grę wchodzą ponadto oszczędności – do nowego kompleksu zostaną przeniesieni pracownicy z pozostałych biur (oprócz obecnej centrali) i odejdą koszty wynajmowania innych lokali na terenie Krakowa. Zarząd ComArchu nie ukrywa, że w grę wchodzą także korzyści podatkowe, jakie wiążą się z działaniem w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w której zlokalizowany jest Krakowski Park Technologiczny.

Ambicją prezesa ComArchu, Janusza Filipiaka, jest stworzenie "jednego z najsilniejszych centrów nowych technologii w Polsce". Nowi pracownicy ComArchu będą zajmować się rozwojem systemów dla wszystkich najbardziej kluczowych dla firmy segmentów - telekomunikacji, finansów i bankowości, administracji publicznej. ComArch poszukuje głównie programistów, wdrożeniowców, analityków. Firma zamierza wzmocnić także działy wsparcia i sprzedaży.

Zobacz również:

  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200