Routing faksów

Novell zamierza wprowadzić na rynek Software Developer's Kit (SDK) - pakiet narzędziowy służący do opracowywania aplikacji dokonywujących routingu faksów w sieciach NetWare.

Novell zamierza wprowadzić na rynek Software Developer's Kit (SDK) - pakiet narzędziowy służący do opracowywania aplikacji dokonywujących routingu faksów w sieciach NetWare.

SDK zapewni interfejsy programowania aplikacji (API) oferujące bezpośredni dostęp do tworzenia aplikacji związanych z routingiem faksów. Produkt użyteczny będzie zarówno dla faksów obsługiwanych z poziomu serwera, jak i odrębnych urządzeń i przystawek. Pakiet używa rozwijanej przez Novella technologii NEST (NetWare Embedded Systems Technology).

Nowa technologia pozwala na zdefiniowanie określonych funkcji związanych z routingiem i przyporządkowanie ich 20 adresom w formacie akceptowanym przez faksy. Programista rozwijający aplikację będzie miał możliwość przyporządkowania każdemu adresowi funkcji, takich jak wybranie drogi dla najtańszego połączenia, przekazanie faksu do wielu odbiorców, wysłanie na skrzynkę poczty elektronicznej lub innego faksu. Jak twierdzą przedstawiciele Novella, funkcje te będą mogły być kontrolowane zarówno z poziomu komputera osobistego (znajdującego się w sieci), jak i z poziomu samego faksu. Obecne modele nie korzystają z tych adresów (bądź używają je do kojarzenia faksów z numerem telefonicznym nadawcy). SDK umożliwi także współpracę faksów pochodzących od różnych producentów.

Sukces koncepcji Novella będzie jednak zależeć od reakcji producentów sprzętu, gdyż historycznie rzecz biorąc, faksy nie były projektowane w sposób umożliwiający stosowanie zdalnego dostępu i kontroli. Wkrótce Novell zamierza opublikować listę producentów sprzętu, którzy zobowiązali się wprowadzić rozwiązania techniczne umożliwiające stosowanie SDK.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200