Routery Linksys będą dużo bezpieczniejsze

Fortinet podjął decyzję o zainwestowaniu kwoty 75 mln USD w firmę Linksys, znanego producenta routerów. Krok taki wpisuje się w strategiczny sojusz zawarty przez obie firmy, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa domowym sieciom komputerowym na takim samym poziomie, jak ma to miejsce w przypadku sieci korporacyjnych.

Routery Linksys będą dużo bezpieczniejsze

Obie strony poinformowały, że planują współpracować na polu zabezpieczeń klasy korporacyjnej, które będą wprowadzane do bezprzewodowych routerów oferowanych przez Linksys.

Domowe sieci bezprzewodowe i routery zyskały ostatnio na znaczeniu i popyt na nie gwałtownie wzrósł, co ma związek z pandemią koronawirusa i masowym przechodzeniem pracowników oraz uczniów i studentów na zdalną pracę oraz naukę.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • Użytkownicy tych routerów Cisco muszą się mieć na baczności

Fortinet i Linksys zakładają, że hybrydowy model pracy utrzyma się dłużej nawet wtedy, gdy pandemia zostanie zwalczona. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi co oznacza, że praca zdalna będzie nam jeszcze długo towarzyszyć. Musi to być przy tym bezpieczna praca, stąd decyzja firmy Fortinet, dzięki której routery Linksys dadzą taką gwarancję.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200