Rośnie zaufanie do kart

W I kw. 2004 r. eCard autoryzował ponad 100 tys. transakcji kartami płatniczymi o łącznej wartości 35,2 mln zł. Allan Wodzyński, szef spółki eCard, szacuje, że całość sprzedaży B2C w polskim internecie w 2004 r. może wynieść nawet 1 mld zł i to wyłączając transakcje realizowane za pośrednictwem serwisów aukcyjnych.

W okresie styczeń – marzec eCard zanotował ponad 381% wzrost obrotów wobec I kw. 2003 r. Średnia wartość transakcji opłacanych kartami płatniczymi wynosiła prawie 349 zł i była o 48% wyższa niż rok wcześniej. Jak informuje eCard wzrost napędzały m.in. transakcje związane z zakupem biletów lotniczych czy opłacaniem rachunków za usługi telekomunikacyjne czy telewizję cyfrową. W całym 2003 r. eCard obsłużył transakcje za 52,2 mln zł.

Podwojenie liczby transakcji opłacanych kartami przewiduje także VISA. Według danych firmy w 2003 r. sprzedaż opłacana kartami płatniczymi w Polsce sięgnęła 68,9 mln zł, przy czym blisko 80% transakcji była realizowana z użyciem kart tej firmy.

Zobacz również:

  • Z usług tego komunikatora można korzystać nie posiadając karty SIM

Firma utrzymuje, że z jej kart korzysta w Polsce blisko 80% kupujących towary w internecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200